|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Akcja krwiodawstwa już w sobotę

archiwum redakcji

Już w sobotę 27 sierpnia będzie okazja do podzielenia się swoim życiem w ramach kolejnej w tym roku akcji krwiodawstwa „Oddaj krew z Cieplikiem”.

Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego regionu w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż zapasy mogą wyczerpać się w każdej chwili.

W sobotę 26 sierpnia na ul. Tumskiej przy „Domu Lekarza” w godzinach od 9:00 do 15:00 trwać będzie akcja krwiodawstwa, podczas którego obecny będzie mobilna stacja pobrań RCKiK w Poznaniu. W krwiobusie będzie można podzielić się swoim życiem – na donatorów czekają podarki przygotowane przez organizatorów tj. PEC i Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK „Życiodajni”. Zachęcamy do udziału!


Kto może zostać dawcą krwi? 

  •    każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i nie przekroczyła 65. roku życia
  •    osoba całkowicie zdrowa
  •    osoba, której waga wynosi powyżej 50 kg

Chcąc oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem: paszport, prawo jazdy, z wpisanym numerem pesel.

W jaki sposób przygotować się do oddania krwi?

1. Przed przyjściem należy zjeść lekki posiłek. Nigdy nie należy oddawać krwi na czczo.
2. Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody niegazowanej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.