|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

OSP Czerniejewo z wyremontowaną remizą. Teraz druhowie czekają na nowy wóz

źródło: UMiG Czerniejewo

W miniony piątek podsumowano generalny remont, któremu poddana była remiza ochotników z Czerniejewa. W niedługim czasie jednostka ma otrzymać wóz ratowniczo-gaśniczy.

22 września w Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerniejewie odbyło się uroczyste otwarcie odnowionej remizy tej jednostki. Przez kilka miesięcy, przy społecznej pracy druhów i w połączeniu z zaangażowaniem Urzędu Miasta i Gminy oraz wsparciem w kwocie ok. 100 tys. złotych, udało się wyremontować wnętrza budynku. 

Jednostka z Czerniejewa zabezpiecza południowo-zachodnią część powiatu gnieźnieńskiego, w tym także odcinkowo drogę ekspresową S5 oraz krajową 15-tkę, a na pograniczu z powiatem wrzesińskim i poznańskim – kompleksy leśne. Dlatego odpowiednie zaplecze dla miejscowego OSP było konieczne, a dzięki remontowi remizy druhowie są gotowi na przyjęcie nowego wozu.

Właśnie podczas ww. uroczystości podpisano porozumienie pomiędzy przedstawicielami jednostki, a gminą Czerniejewo na zakup nowego wozu gaśniczego. Jego koszt całkowity wyniesie 1 mln 450 tys. złotych, z czego 800 tys. złotych pochodzić będzie z budżetu gminy, a pozostała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz budżetu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nowy wóz pojawi się w jednostce w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.