|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Większość przebudowywanej ul. Rycerskiej już z asfaltem

Na ul. Rycerskiej ułożono już większość nawierzchni asfaltowej, która znajdować się będzie na jezdni oraz ścieżce rowerowej.

Od dłuższego czasu trwa przebudowa ul. Rycerskiej, która jest jedną z niewielu większych inwestycji drogowych, jakie są w tym roku realizowane przez Miasto Gniezno. Obecnie zasadnicze prace budowlane  związane z infrastrukturą podziemną są wykonane, a na powierzchni prowadzone są w rejonie skrzyżowania z ul. Roosevelta, gdzie powstaje rondo.

W ostatnich dniach na kolejnym odcinku ul. Rycerskiej ułożony został asfalt, który pokrył już większość budowanej drogi – poza ww. fragmentem oraz jednym ze skrzyżowań. Nawierzchnia bitumiczna położona została także na ścieżkach rowerowych, które znajdują się po obu stronach ulicy. 

Inwestycja (po przetargu 7,5) miliona złotych, zgodnie z założeniami najpóźniej powinna się zakończyć w lutym 2024 roku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
29/09/2023 08:47

Masakra dużo ulic w centrum miasta zniszczonych, dziurawych, ronda niedokończone, źle oświetloneuluc3 lub wcale a buduje się osiedla dla VIP-ów którym wszystko na max się daje a przy okazji zakłóca się ruch na ważnym odcinku drogi.

brawo Wy
brawo Wy
28/09/2023 13:41

Super , co nie ? A w centrum miasta dziura na dziurze. Czy prezydent i starosta się tych dziur wstydzą ? Kończy się kadencja więc niech się kto inny martwi ? Pamiętajcie gnieźnianie – wybory 😉

Rowerzysta
Rowerzysta
28/09/2023 11:21

Ale będzie pięknie. Pokazowa ulica.

miejscowy
miejscowy
28/09/2023 10:45

Droga do nikąd, bo trudno nazwać dalszy odcinek drogi bezpieczną i zgodną z wszelkimi wymogami trasą przelotowa w kierunku Winiar. No cóż, gdyby tak celebryci mieszkali w centrum, to może i ulice gnieźnieńskie nabrały też koniecznego blasku.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.