|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Nowi strażnicy Dębu Wolności

W 9. rocznicę zasadzenia dębu, który od 2014 roku rośnie u podnóża Wzgórza Lecha, odbyło się uroczyste przekazanie patronatu na kolejny rok jego nowym strażnikom.

Dąb, w swoim założeniu upamiętniać miał 25. rocznicę przemian, jakie nastąpiły w 1989 roku. Idea Dębu Wolności rosnącego na Placu św. Wojciecha trwa cały czas, a co roku otrzymuje on swoich strażników, którzy doglądają go, sprawdzają stan liści. Są nimi dzieci z placówek, które wytypowane zostały w konkursie ekologicznym „Ekolider”.

– Oprócz tego honorowego tytułu opiekuna Dębu Wolności, pomyśleliśmy, że trzeba uwieczniać historię tego dębu – tak powstała kronika. W niej to dzieci i młodzież, czyli aktualny strażnik Dębu Wolności, prowadzi zapisy tego, co się dzieje – nie tylko w szkole, ale także w mieście i kraju. Jest to kronika najważniejszych wydarzeń z naszego otoczenia. Mamy nadzieję, że ta kronika będzie po latach fajnym wspomnieniem  mówiła Grażyna Bernaciak z gnieźnieńskiego koła Polskiego Klubu Ekologicznego. 

W ubiegłym roku opiekunami dębu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, którzy przekazali obecnie kronikę i nadzór nad drzewem dzieciom z Przedszkola nr 9 „Leśne Ludki”. Całe wydarzenie, w którym uczestniczyli także przedstawiciele samorządów oraz Nadleśnictwa Gniezno, urozmaiciły także krótkie występy artystyczne uczniów.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.