|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przekazano wóz dla OSP Modliszewo

źródło: gmina Gniezno

Jednostka ochotnicza z Modliszewa otrzymała drugi wóz do swojej jednostki – do tej pory wchodził on w skład Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Uroczyste przekazanie pojazdu ratowniczo-gaśniczego marki Iveco odbyło się 30 września w Modliszewie. Oficjalne przekazanie odbyło się z rąk Komendant PSP z Gniezna Marty Kacprzyckiej, która reprezentowała również Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

OSP Modliszewo należy do tych jednostek, które zapewniają zabezpieczenie w północnej części powiatu, przede wszystkim dysponowani są na terenie gminy Gniezno oraz drogi ekspresowej S5, a także do zabezpieczenia miasta w przypadku większych akcji strażaków zawodowych.

Pojazd służył w gnieźnieńskiej jednostce od 2004 roku. Posiada zbiornik o pojemności 1 tysiąca litrów na wodę, a także wyposażenie m.in. narzędzia hydrauliczne czy drabinę. W Modliszewie będzie pełnił funkcję tzw. samochodu drugowyjazdowego, na wypadki i inne zdarzenia drogowe. Odciąży tym samym pierwszy wóz terenowy marki Kamaz.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.