|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Będą wydawać sadzonki drzew w zamian za makulaturę

Za trzy kilogramy makulatury będzie można otrzymać egzemplarz do zasadzenia w swoim ogrodzie lub doniczce. Wszystko w ramach działań promujących ekologię.

W piątek 27 października w godzinach między 12.00 a 17.00 przeprowadzona zostanie akcja zbiórki makulatury na gnieźnieńskim Rynku. Za oddane minimum 3 kg makulatury mieszkańcy otrzymają sadzonkę drzewka lub krzewu.

– Dlaczego recykling jest tak ważny? Bo dzięki zebranej 1 tonie makulatury, która zostanie ponownie przetworzona możemy uratować przed wycinką aż 17 drzew. Podczas akcji będzie również uruchomiony Punkt Czyste powietrze, w którym będzie można się dowiedzieć o dofinansowaniach na wymianę źródła ciepła, stolarki okiennej lub drzwiowej oraz termomodernizacji budynku jednorodzinnego – informują organizatorzy, czyli Polski Klub Ekologiczny koło w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno, Miasto Gniezno oraz Powiat Gniezno.

Tego dnia przeprowadzona zostanie zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt, przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie. Zostaną także zaprezentowane pieski do adopcji.

– Dla mieszkańców naszego miasta posiadających zwierzęta przygotowano również pojemniki z workami na psie odchody, aby dbali o porządek swoich pupili w przestrzeni miejskiej. Pojemniczki i worki zostaną zakupione z dotacji celowej budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom” – dodano.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.