|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Wyszukiwarki grobów na cmentarzach Gniezna i powiatu

cmentarz św .Piotra
Cmentarz św. Piotra

Czas związany z obchodzonym dniem Wszystkich Świętych oraz Zaduszek, związany jest z odwiedzinami na cmentarzach. Od lat sukcesywnie przybywa wyszukiwarek, które ułatwiają odnalezienie grobu nie tylko rodzinom, ale także genealogom.

Mimo wielu proponowanych zmian w ustawie o cmentarzach, do tej pory wyszukiwarki grobów oraz kwestie organizacyjne związane z prowadzeniem i utrzymaniem nekropolii oraz miejsc spoczynku, wciąż nie zostały uregulowane prawnie. Mowa oczywiście o dostosowaniu przepisów do warunków współczesnych, gdyż dotychczasowe obowiązują od końca lat 50. i, mówiąc najoględniej, w wielu kwestiach są przestarzałe i „nieżyciowe”.

W obecnych czasach, kiedy wiele osób przemieszcza się po kraju i świecie, nierzadko zamieszkując z dala od rodzinnych stron, doglądanie miejsc spoczynku bliskich staje się trudne. Wiele osób szuka grobów swoich krewnych, w tym genealogowie czy badacze lokalnej historii. Ułatwiają to wyszukiwarki, które są sporządzane w większości przez zarządców cmentarzy lub same parafie.

Poniżej zebraliśmy zestaw linków do ww. publicznych ewidencji nekropolii w naszym regionie. Część z nich jest stworzona w jednym systemie wyszukiwania (cmentarz św. Piotra, św. Wawrzyńca, w Witkowie i Niechanowie), przez co należy sprawdzać dokładne położenie grobu.

Gniezno:

Powiat gnieźnieński:

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Halina
Halina
01/07/2024 19:31

Czy wyszukiwarką miejsca pochówku na cmentarzu św.Piotra i Pawła działa?

Artur
Artur
01/11/2023 05:42

Przeglądarka Wawrzyńca nie działa !!!!

Aleks
Aleks
31/10/2023 14:30

Witkowo ma inne dane do cmentarza:
http://cmentarz.iwitkowo.pl/© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.