|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Będą sterylizować bezdomne koty – ich opiekunowie mogą się zgłaszać

Na terenie Gniezna prowadzona będzie akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących. Osoby, które dokarmiają takowe, proszone są o zgłaszanie się do akcji w celu ustalenia ich pobytu oraz poddania ich zabiegowi.

W ramach Programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom” na terenie Gniezna prowadzona jest akcja pn. „Poprawa warunków bytowych zwierząt przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie przy ul. Kawiary 40 oraz kształtowanie świadomości mieszkańców w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami”.

– Osoby, które zajmują się opieką nad kotami wolnożyjącymi i są chętne do pomocy tym zwierzętom w celach ograniczenia ich nadmiernemu rozmnażaniu się, prosimy o kontakt z pracownikiem Magdaleną Rewers z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, tel. 61 426 04 77, e-mail: magdalena.rewers@gniezno.eu. Następnie Miasto Gniezno wystawi zlecenie w celach sterylizacji, bądź kastracji zwierzęcia. Ustalenie terminu wizyty na zabieg pozostaje do ustalenia pomiędzy osobą dostarczającą zwierzę do przychodni a weterynarzem. W tym zakresie współpracujemy z lekarzem weterynarii Mateuszem Rutkiewiczem z Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Budowlanych 31c w Gnieźnie – informuje Urząd Miejski.

Zadanie zostało dofinasowane z dotacji celowej z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.