|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Uruchomiono iluminację choinki na Rynku

Liczni gnieźnianie, a zwłaszcza najmłodsi reprezentanci mieszkańcy Pierwszej Stolicy Polski, przybyli na oficjalne uruchomienie iluminacji świątecznej na choince stojącej na Rynku.

Od środowego południa trwa Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest skierowany do wszystkich zainteresowanych, a od późnego popołudnia Rynek oraz deptak zaczął się wypełniać mieszkańcami, przybywającymi na to wydarzenie. Całość urozmaicały różne inicjatywy, odbywające się przy tej okazji przed Starym Ratuszem, ale także uruchomione na Rynku różne atrakcje – karuzele, samochodziki, zjeżdżalnia i mini kolejka górska. Te ostatnie zostały ustawione z jednej strony placu, by zrobić miejsce pod zaplanowany na sobotę przyjazd ciężarówki Coca-Coli (sobota, godzina 16).

O godzinie 18 na scenie przy fontannie oficjalnie wręczono nagrody dziewczynkom wyłonionym w konkursie na świąteczną kartkę miejską, a potem laureatki wspólnie z prezydentem Tomaszem Budaszem uruchomiły iluminację na choince.

Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 12 do 19 – zobacz program wszystkich wydarzeń z tej okazji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
świętujący
świętujący
07/12/2023 07:53

Pan Budasz, kazał czekać na mrozie wszytkim, którzy chcieli zobaczyć zapalenie metalowej choinki. Jego spóźnienie to lekceważenie mieszkańców miasta. W wyborach dostanie czerwona kartkę.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.