|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Badanie potrzeb przewozowych do przyszłego rozkładu jazdy pociągów

Każdy pasażer, który korzysta z kolejowych usług przewozowych, zwłaszcza w codziennie, może wyrazić swoją opinię w ramach badania ogłoszonego przez UMWW, zarządzającego Kolejami Wielkopolskimi.

Jak informuje Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, trwa badanie potrzeb przewozowych do projektu rozkładu jazdy pociągów, który będzie obowiązywać w kolejnej odsłonie – 2024/2025. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom różnych grup pasażerów oraz środowisk i samorządów lokalnych.

Ten nowy rozkład będzie obowiązywał od 15 grudnia 2024 roku, ale już teraz można wyrażać swoje opinie na temat zapotrzebowań. Uwagi naszych pasażerów są niezwykle cenne i pozwalają optymalizować naszą ofertę przewozową – informuje UMWW.

Badanie trwa do 31 stycznia 2024 r. Wszystkich zainteresowani mogą wypełniać formularz, który znajduje się pod adresem wskazanym w linku: https://cloud.umww.pl/apps/forms/s/7E9amopHy7MB9c2xGtRxQfYS

Przy wypełnianiu formularza każdy proszony jest o odniesienie się do obecnego rozkładu jazdy 2023/2024 i ewentualne zaznaczenie uwag, które ma się do aktualnego harmonogramu i form świadczenia usług.

Jak jednak dodano, ze względu na brak właściwości ustawowej nie będą brane pod uwagę wnioski:

  • dotyczące połączeń dalekobieżnych i międzynarodowych – organizatorem tych połączeń jest minister właściwy do spraw transportu.
  • zawierające uwagi o stanie linii kolejowych, dworców i przystanków (adresatami takich uwag są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Nieruchomości).

Ostateczny kształt rozkładu jazdy pociągów konstruowany jest przez zarządcę infrastruktury kolejowej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.