|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Gniezno na filmie z 1964 roku

kadr z nagrania

Dziesięć lat temu opublikowany został film, przedstawiający Gniezno uchwycone amatorską kamerą w 1964 roku. Od tamtego czasu stał się on nostalgiczną wycieczką do czasów, które już nie powrócą.

W 1964 roku do mieszkającej w Gnieźnie rodziny Ciesielskich przyjechali krewni ze Stanów Zjednoczonych, którzy wyjechali z Polski kilka lat wcześniej. W trakcie swojej wizyty udokumentowali oni pobyt na taśmie 8 mm.

Film jest niemy i w dużej mierze zawarte w nim zostały rodzinne wydarzenia w trakcie swojej wizyty. Z długiego materiału zostały one wycięte tak, by pozostawić ujęcia Gniezna z 1964 roku – widać m.in. Park Piastowski, amfiteatr nad Wenecją, niektóre ulice, budynki itp.

Film został zdigitalizowany w Stanach Zjednoczonych i przesłany do krewnych w Gnieźnie, po czym dzięki ich dobrej woli, został udostępniony przez Gnieźnieński Fyrtel. Dokładnie 19 stycznia 2014 roku w serwisie YouTube miała miejsce premiera tego filmu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
20/01/2024 13:38

Ale dużo tych samochodów wtedy jeździło po Gnieźnie !!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.