|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Znowu opóźnia się przebudowa DK15

Źródło: Google Street View

Z uwagi na brak gotowego projektu, wciąż trwa oczekiwanie na przebudowę drogi krajowej nr 15 z Gniezna w kierunku Czeluścina.

W styczniu 2023 roku informowaliśmy, że jeszcze w tym samym roku ma być gotowa dokumentacja, obejmująca przebudowę DK 15 – mowa tu o odcinku od ul. Wolności w kierunku Lasu Miejskiego i dalej aż do Czeluścina (do granicy z powiatem wrzesińskim).

Inwestycja zakłada przebudowę na jezdnię o szerokości 7 metrów, poprawę jej parametrów, podniesienie bezpieczeństwa poprzez budowę ścieżek rowerowych, dróg zbiorczych, lewoskrętów, azyli i doświetlenia. Jak zakładano, zadanie ma być realizowane dwa lata. Zasadniczo, w obecnym czasie powinno już trwać szukanie wykonawcy. Tak się jednak nie stało, ponieważ nie zakończono jeszcze prac projektowych.

– Niestety ta dokumentacja na razie nie została złożona. Z tego co wiem, będą jeszcze starać się o zgody środowiskowe i wszystko wskazuje na to, że w tym roku ta inwestycja nie ruszy. To powoduje, że – mam nadzieję – w 2025 roku zaczniemy to budować – przekazał Wojciech Dams, kierownik gnieźnieńskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Jak dodał: – Pieniądze na razie nie są zagrożone, ponieważ są one w planie i są zarezerwowane.

Wygląda więc na to, że przebudowa przesunie się w czasie i potrwa w latach 2025 – 2026. Dodajmy, że na tę inwestycję szosa ta czeka już od lat i pierwotnie była wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnes
Agnes
26/01/2024 09:23

No jak zwykle co roku przekładać wielką porażka jeździć taka trasą

Janusz
Janusz
25/01/2024 14:04

W innych częściach Polski można budować tunele, wiadukty i drogi, a w naszym powiecie bieda. Ilu mamy posłów z Gniezna ? Pytanie retoryczne…

Artur
Artur
28/01/2024 06:23
Odpowiedź  Janusz

Trzeba było głosować na PiS, a nie na POpaprańców 🤷🏻‍♀️© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.