|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Ciemności na ulicach Winiar

Mieszkańcy kontaktują się w sprawie ciemności, które zapanowały na większości ulic we wschodniej części Winiar.

O sytuacji informują nas mieszkańcy z os. Piastowskiego, ale brak oświetlenia występuje także na pozostałych – wzdłuż ul. Lednickiej, Orcholskiej do wiaduktu oraz Winiary. 

– Na Winiarach jest ciemno, nie działają lampy wzdłuż ulicy, strach iść wieczorem bo jest tak ciemno – pisze jedna z gnieźnianek. Inna również pyta: – Czy jesteście państwo zorientowani w temacie braku oświetlenia ulic Orcholskiej, Lednickiej i nawet oświetlenia parkingów wokół wieżowców na os. Pisatowskim 5, 6 7? W nocy nie świecą za to często w okolicach 10-11 rano są na pewno zapalone latarnie na ul. Orcholskiej. Kolejna mieszkanka również dodaje: – Na Winiarach (głównie os. Piastowskie wzdłuż końcówki autobusowej) jest strasznie ciemno. Lampy nie działają od paru dni, co się dzieje? Aż strach chodzi. 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale najwyraźniej musiało dojść do awarii. Jeszcze jakiś czas temu funkcjonował numer telefonu, w którym w godzinach pracy Urzędu Miejskiego można było zgłaszać tego typu awarie. Obecnie on nie figuruje na stronie Magistratu, a pierwotnie odsyłał do Wydziału Dróg i Budownictwa.

Niemniej, wiele wskazuje, że takie sprawy należy zgłaszać do Straży Miejskiej – zgodnie z informacją na stronie Urzędu Miejskiego, do jej zadań należy m.in.: „współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń”. Numery kontaktowe: 61 426 05 10 lub interwencyjny 604 512 000. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
26/01/2024 11:44

Czyżby Miasto Gniezno nie zapłaciło firmie ENEA faktur za ostatnie dwa miesiące ??!

Misza
Misza
26/01/2024 08:45

Winiary sa za cos karane. Jak padalo to nie odsniezyli, potem nie posypali oblodzonych drog, teraz wylaczone lampy.

Angelika
Angelika
26/01/2024 06:38

Na Roosevelta od dawna świeci się co druga lampa, czasami nawet jeszcze mniej ale Rycerska oświetlona jak Las Vegas!

Onufry
Onufry
25/01/2024 21:35

Budasz tędy nie biega 😉© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.