|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Otwarto nową windę w SOSW nr 2

Budynek internatu, w którym przebywają uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, ma już długo oczekiwaną windę, służącą osobom niepełnosprawnym.

Kiedy w drugiej połowie lat 60. XX wieku powstawał ośrodek przy ul. Powstańców Wielkopolskich, nie istniały przepisy, regulujące dostosowywanie tego typu obiektów do potrzeb wszystkich – także osób z problemami ruchowymi. Po dekadach, kiedy ta świadomość jest o wiele większa, istnieje taki obowiązek dla każdego budynku użyteczności publicznej. SOSW nr 2 doczekał się windy, do czego przyczyniła się na pewno w sporej mierze wrzawa, jaką wywołali rodzice i opiekunowie wiosną 2023 roku, pokazując wnoszenie niepełnosprawnych dzieci na piętra budynku po schodach. 

Niezależnie od całego tła i zawirowań, jakie pojawiały się w temacie, we wtorek 6 lutego nastąpiło oficjalne uruchomienie windy w ośrodku. Realizacja zadania trwała od jesieni ub. roku i po pięciu miesiącach prac oraz wydatkowaniu 970 tys. złotych, została ona ukończona, odebrana oraz oddana do użytku. Odbyło się to przy udziale dzieci i ich rodziców oraz opiekunów wraz z przedstawicielami dyrekcji placówki oraz samorządu powiatowego. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krwiodawca
Krwiodawca
09/02/2024 15:08

Winda zamontowana ale jak zawsze Grucha wszystko przypisze sobie.

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
08/02/2024 07:16

Marek Zygmunt
A tak przy okazji dlaczego Pan Starosta musiał zepsuć tą uroczystość przywołując postać przeciwnika politycznego Pana Dolaty ? Dlaczego partie PO i PiS musiały znowu skoczyć sobie „do gardła „? Ta sprawa windy to jest kolejny przykład, by NIE MIESZAĆ ogólnokrajowych PARTII POLITYCZNYCH do pracy SAMORZĄDÓW !! Bo jak się partie do samorządów mieszają, wszystko w spokojnych miastach i gminach……. rozwalają . Spokojnych Ludzi, na siebie napuszczają i łby prawdziwej demokracji ukręcają. Bo co słyszymy dzisiaj . Polityczna „Wojenka” szykuje się też w Gnieźnie, oj szykuje. Znowu w sobotę, takie partie jak : „PO” , Lewica, Polska 2050, Nowa Lewica , SLD i.t.d stworzyły sobie KOALICJĘ i zapowiadają przedstawienie wspólnego kandydata na … Nowego ( starego) prezydenta Gniezna. I znowu, w Gnieźnie będziemy świadkami wojenki miedzy dziwną , polityczną koalicją lewicową a prawicowym PiS – em. I komu ten rozgardiasz w Gnieźnie jest potrzebny ? No komu ? Nie możemy sobie spokojnie rządzić w naszym mieście tak po gnieźnieńsku, tak po gospodarsku, bez żadnych podziałów na wrogie sobie partie i partyjki ?

kolega
kolega
07/02/2024 13:14

ja pierdziu wreszcie się udało i co na to grucha

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
07/02/2024 07:50

Druga winda, dla tej szkoły przy ulicy Powstańców Wielkopolskich ,  ma być przeniesiona  tam z innego gnieźnieńskiego obiektu.  Była używana tylko jeden miesiąc więc jest jak …..nówka. Dosłownie jak nówka  i  nie śmigana.  Z bardzo, ale to bardzo małym przebiegiem.   Kto zgadnie,  kto będzie darczyńcą  tej windy ?

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
07/02/2024 07:07

Tylko Ci co mieszkają w wieżowcach wiedzą, jak taka winda jest niezbędna, gdy nie ma się już 20 lat i gdy nie ma się już siły. iść wyżej !!!

Maria
Maria
06/02/2024 22:04

Za co dziękować Panowie powinni się wstydzić, że tyle lat musieli się rodzice i absolwenci męczyć. Jak bardzo jest to upokarzające wiem ponieważ jestem osobą niepełnosprawną.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
06/02/2024 15:15

Brawo dla tych kobiet co walczyły© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.