|  Rafał Wichniewicz  |  51 komentarzy

Michał Powałowski kandydatem na prezydenta Gniezna

źródło: Urząd Miejski

Prezydent Tomasz Budasz nie będzie ubiegał się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych. Na swojego potencjalnego następcę wskazał na Michała Powałowskiego, który od 9 lat jest jego zastępcą.

W sobotni ranek 10 lutego, podczas konferencji zorganizowanej specjalnie w tym celu, poinformowano o kandydowaniu Michała Powałowskiego na prezydenta Miasta Gniezna. To pierwsza oficjalna kandydatura, która została przedstawiona do nadchodzących wyborów samorządowych, które odbędą się w kwietniu 2024 roku.

O możliwości rezygnacji obecnego włodarza Gniezna Tomasza Budasza z kandydowania na urząd prezydenta mówiło się od kilku tygodni. Oczywiście nieoficjalnie, aczkolwiek pewne sygnały były zauważalne w ostatnim czasie – m.in. było to coraz częstsze pojawianie się Michała Powałowskiego w trakcie różnych uroczystości.

Informację o kandydacie przekazała Paulina Hennig-Kloska, Minister Klimatu i Środowiska, która dokonała tego jako jedna z przedstawicielek koalicji samorządowej. Poparcie dla kandydatury wyrazili także inni parlamentarzyści – Tadeusz Tomaszewski i Grzegorz Fedorowicz

– Dzisiaj tworzymy w Radzie Miasta Koalicję dla Pierwszej Stolicy i właśnie ta koalicja ma zmieniać to miasto. To miasto najpierw obudziliśmy, potem zmieniliśmy a teraz chcemy je rozwijać. Umówiłem się, że będę miał kontrakt z mieszkańcami na dwie kadencje i słowa trzeba dotrzymać. Dzisiaj z ogromną przyjemnością, i mówię to nie tylko jako szef struktur Platformy Obywatelskiej w naszym powiecie i mieście, ale także jako prezydent – idziemy razem, jesteśmy jedną ekipą, ekipą sił demokratycznych, przetrwaliśmy długi czas w tym mieście, długi czas gnębienia nas przez poprzedni rząd, ale pokazaliśmy, że daliśmy radę – mówił prezydent Tomasz Budasz. Jak dodał dalej: – To jest właściwa osoba na właściwym miejscu. Nikt inny tak dobrze jak on nie poprowadzi tego miasta. A jeśli będzie miał wsparcie, nie tylko moje, ale także osób, które je zadeklarowało, to miasto w kolejnej kadencji jeszcze bardziej się zmieni i jeszcze bardziej będzie się rozwijało dla naszych mieszkańców. Tomasz Budasz ma być kandydatem na radnego do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Nieoficjalnie może więc ubiegać się o urząd starosty.

– Pamiętają wszyscy, kiedy kilkanaście lat temu trzeba koniecznie było obudzić to miasto, a potem zaczęliśmy pracować razem, żeby zrobić jeszcze więcej. Dziś nadszedł czas, żeby działać dla Gniezna. Gniezno bowiem, miasto, jest wszystkich mieszkańców, nas wszystkich – mówił Michał Powałowski i dalej dodał: – Ulica, skwer, plac zabaw czy park nie mają szyldów politycznych, one są dla wszystkich .Dobry, przemyślany i zrównoważony rozwój będzie możliwy tylko wtedy, gdy będziemy ze sobą współpracować i będziemy szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli. Jestem osobą, która potrafi słuchać, konsolidować. Program wyborczy Michał Powałowski ma zaprezentować w najbliższych tygodniach.

Michał Powałowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. W swojej pracy zawodowej jako nauczyciel przepracował 22 lata. Od 2001 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie. Wykładał na Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium oraz Studium Menedżerów Oświaty w Gnieźnie. W kadencji 2010-2014 był nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Związany z Platformą Obywatelską. Od 2014 roku jest zastępcą prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
51 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kiwi
kiwi
01/03/2024 12:42

To będzie serialu PO ciąg dalszy!

Tom
Tom
14/02/2024 20:41

Miłośnicy tzw. koalicji gnieźnieńskiej – otrząśnijcie się! Pan Powałowski od wielu lat (zresztą jako nauczyciel) zajmuje się w UM szeroko rozumianą edukacją. Czy coś istotnego i zauważalnego w tej kwestii dla Gniezna uczynił? Nie zauważyłem. Zatem nie inaczej będzie ze sprawami miasta, gdy zostanie on jego prezydentem. Miejcie tego świadomość. Słaby kandydat, będą sobie z dziubków spijać z panem Budaszem w starostwie i w UM przez kolejne lata na Waszych oczach.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13/02/2024 12:27

A co tam w planach kolejne króliki na które będą sikały psy , a dla kloski Mieszko I pierwszy król polski ha ha

urzędas
urzędas
12/02/2024 20:04

Jaki wybieraliście, tak macie. Budasz miejsce w historii miasta ma zapewnione. A gdzie? To już sobie sami dopowiedzcie. I wcale nieprawda, ze są taaaaakie długi. Zresztą kredyty sensownie wydawane są tylko motorem rozwoju. Ale w ostatnich kadencjach nie było żadnego postępu w tym mieście. Palcem nie kiwnięto, by Gniezno stało się ośrodkiem turystycznym, na co zasługuje swoją historią, tradycją, położeniem i oddaniem wielu swoich mieszkańców. Niestety, tych ostatnich skutecznie wycinano z życia publicznego, często ośmieszając ich tworząc nieprawdziwe historie. Przykre, że społeczeństwo daje się nabierać na wszelkiego rodzaju manipulacje, co zresztą mamy obserwować współcześnie w naszym kraju na szczytach nowej władzy. A wybór kolejnego prezydenta z tej samej partii politycznej będzie świadczył wyłącznie o kontynuacji szarzyzny i regresie pierwszej stolicy Polski.

Jax
Jax
12/02/2024 17:32

Ciekawe kto na wiceprezydenta?

Edward
Edward
12/02/2024 23:26
Odpowiedź  Jax

To wybrany prezydent będzie sobie ustawiał swój dwór. Zatem nadzieja tylko w całkowicie nowym rozdaniu, a nie kontynuacji tego, co było.

Tom
Tom
13/02/2024 13:41
Odpowiedź  Jax

Już jest – Joanna Śmigielska. To wystarczy. Po co Gnieznu dwóch wiceprezydentów?

Max
Max
14/02/2024 00:22
Odpowiedź  Jax

Chłopaki już podzielili się Gnieznem Dolata,Grucha , Budasz i ten zastępca . Dzisiaj środa walentynki chłopaki czas na loda w czterech będzie super, zapomniałem o piątym z rady gminy będziecie mieli swojego rudego koalicja 13 lutego.

Omlet z Gniezna
Omlet z Gniezna
12/02/2024 16:21

To teraz już wiadomo, dlaczego ta Rycerska powstała poza wszelkimi planami – żeby nie było, że Powałowski w swojej kadencji i dla siebie ją zrobił. A ludzie na Wierzbiczanach w dziury wjeżdżają, a na Dalkach grzęzną w błocie.

filip
filip
12/02/2024 15:53

Oprócz niemocy umysłowej , to nic innego ich nie gnębiło.

Obywatel Monte Christo
Obywatel Monte Christo
12/02/2024 11:53

Kochani, popatrzcie na drogi i chodniki i sami odpowiecie sobie na pytanie czy chcecie kontynuacji obecnej myśli uzdrawiania naszego miasta poprzez nasadzenia zieleni i kosztowne remonty skwerów z których nikt nie korzysta (patrz ten koło szpitala) Tutaj potrzebny jest ktoś zupełnie z zewnątrz . Z nowym spojrzeniem i pragmatycznym podejściem do wszystkich spraw, które przyniosą poprawę koniunktury. My jako mieszkańcy i podatnicy w pierwszej kolejności potrzebujemy równych dróg,chodników , przystanków,ścieżek rowerowych, ewentualnie parkingów. My jako mieszkańcy chcemy czystych i bezpiecznych osiedli. Obecna władza nie jest w stanie ogarnąć centrum miasta i zachęcić turystów do przyjazdu. O przedmieściach nie wspominam bo te dla obecnej władzy jakby nie istniały. Przykład pierwszy z brzegu : Na Liliowej miasto sprzedało działki pod zabudowę wielorodzinną (bloki) plus handlową (Biedronka na Myśliwieckiej) W normalnym układzie po zakończeniu wszystkich prac budowlanych z zarobionych pieniędzy miasto odbudowało by drogę mieszkańcom choćby w formie rekompensaty za zabranie terenów zielonych i zwiększony ruch na osiedlu. Niestety nic takiego nie nastąpiło. Liliowa od wysokości nowych bloków jest w stanie agonalnym. Wyjazd z osiedla szczególnie rano to jakiś dramat. Dodatkowo pozwolono wybudować kolejny market (Aldi) bez konsultacji i zadania sobie trudu sprawdzenia przepustowości krzyżówki z Poznańską. Czy my naprawdę chcemy takiego pomysłu na nasze kochane Gniezno?
Pozdrawiam serdecznie.

rowerzysta
rowerzysta
12/02/2024 11:07

Potrzebna jest nowa młoda osoba, która wejdzie w stare towarzystwo, dotyczy się to wszystkich szczebli polityki. O urzędnikach nie mówię bo oni robią swoje jak im przykazano – takie dostali obowiązki.

Zatroskany Mieszkaniec
Zatroskany Mieszkaniec
11/02/2024 19:44

Zatroskany Mieszkaniec
Najważniejszy dla Gniezna jest rozwój gospodarczy. Młodzi mieszkańcy powinni znajdować pracę na miejscu. Na temat gospodarki kandydat na Prezydenta wogóle się nie wypowiada.
Również ważne jest rewitalizacja Starego Miasta.

janciovodnik
janciovodnik
11/02/2024 13:52

Nareszcie można powiedzieć.
Obudzić miasto? I obudziło się? 😂😂😂

Jonny
Jonny
11/02/2024 12:28

pracy nie ma w Gnieźnie , a oni w majtkach po parkach biegają … . kolesie w urzędach i stołkach bez wykształcenia , a księgowe liczą kasę za nich , bo nic nie potrafią . super koalicja normalnie … hhhahhh

rezigiusz
rezigiusz
11/02/2024 11:50

Rozumie ze cytowany w artykule szef Magistratu mówił to na poważnie czy dla tzw. jajca bo ja to odbieram jak bezczelne plucie w twarz mieszkańcom miasta Gniezna do tego próbując przy tym z każdego mieszkańca robić mało rozgarniętego intelektualnie obywatela.

Resztę pozostawie bez komentarza

Tom
Tom
12/02/2024 23:05
Odpowiedź  rezigiusz

rezigiusz – widzę, że nauka poszła w las. Już kiedyś pisałem ci o tym – kto ROZUMIE? Ja – rozumiEM, ty rozumieSZ, on,ona,ono – rozumIE. Przypomnij sobie człecze odmianę przez osoby choćby w liczbie pojedynczej (materiał z zakresu podstawówki), bo widzę, że nie rozumiesz i wstyd sobie przynosisz pisząc tak publicznie. Taka dobra rada na przyszłość – z życzliwości.

zygmunt marek
zygmunt marek
14/02/2024 20:36
Odpowiedź  Tom

czego nie rozumisz

Tom
Tom
15/02/2024 10:48
Odpowiedź  zygmunt marek

Ano nie rozumim, jak można z takimi „bykami” do ludziów pisać 🙂

Onufry
Onufry
11/02/2024 09:24

Postkomuna w Gnieźnie trzyma się dobrze . Korzenie sięgają bardzo głęboko. Nikogo nie obudziła lecz się bardzo rozrosła.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11/02/2024 03:25

Co tu dużo pisć uj zasąpi uja i nic się nie zmieni dług tylko będzie coraz większy.

Moro
Moro
10/02/2024 22:27

Slalom na Roosevelta i pojezierze przy skate parku to symbole tych dwóch kadencji.

obser
obser
10/02/2024 18:51

Jak na dwie kadencje to wielkiego przełomu nie widać. Jezdnie w mieście jak były dziurawe jak pozostały.

wyborca
wyborca
11/02/2024 09:46
Odpowiedź  obser

Oj widać zmiany, widać! Miasto umiera, wyludnione ulicę, brak wizji rozwoju, brud, ogólny bałagan no i upolitycznienie wladzy

wilk
wilk
10/02/2024 17:14

Jak powiedział Budasz koalicja sił demokratycznych……….ale się uśmiałem…czyli koalicja sld czy lewicy,po , zsl, rotacyjni 2050 to ma być tą siłą demokratyczną???? Przecież to wszystko komuna wywodząca się z dawnego PZPR,UB,ZOMO i ORMO,ta WASZA demokracja jest taka sama,jaką przywieźli tutaj na czołgach w 1945 roku radzieccy towarzysze!! Też wtedy mówili,przywożą Polakom …wolność i demokrację!!! Co dzisiaj dobitnie pokazuje,jaką „demokracją” kieruje się ten antypolski i antyspołeczny nierząd po szkopskiego pętaka,zdrajcy,który nigdy nie powinien być polskim premierem,bo jego mocodawcy są w Berlinie !!! Dlatego cała ta zbieranina tej tzw. koalicji jest sterowana po za Polską i należy wszystkich was przegonić ,część do Berlina część do Moskwy !!!

irra
irra
11/02/2024 12:09
Odpowiedź  wilk

wiesz to zapewne z wlasnego doswiadczenia.. gdzie tobie bilzej Berlin czy Moskwa??

wilk
wilk
20/02/2024 00:22
Odpowiedź  irra

Jestem Polakiem, więc mam myśli i obowiązki polskie, najbliżej mi do Gniezna i okolic, skąd z dziada i pradziada pochodzę!!

Gosia
Gosia
11/02/2024 12:45
Odpowiedź  wilk

Powinieneś mieszkać przy ulicy Poznańskiej 15/15.

wilk
wilk
20/02/2024 00:26
Odpowiedź  Gosia

Gośka może mieszkam,jak wielu gnieźnian, przynajmniej w pobliżu,ale możesz się odnieść choć merytoryczne do mojego postu,czy dla Ciebie to szok co się dowiedziałaś i to taki , że nie jesteś w stanie go przyjąć do swej wiedzy?

samanael
samanael
10/02/2024 13:11

Mam nadzieje że budzik w końcu zadziała i mieszkańcy Gniezna się obudzą. To miasto wegetuje i z roku na rok jest coraz gorzej, centrum miasta coraz bardziej zaczyna straszyć niż przypominać miejsce dla turystów. Pan Powałowski – niestety jest częścią tego upadku, jest on w końcu decydentem w tym mieście!!!!

Kaktus
Kaktus
10/02/2024 11:46

Przydałby się ktoś z zewnątrz, tak zupełnie z zewnątrz, co zrobi porządek z kolesiostwem budżetowym w bardzo uśpionym Gnieźnie!

janciovodnik
janciovodnik
11/02/2024 13:53
Odpowiedź  Kaktus

Nie wpuszcza bo to sami stolkowicze. A Budasz idzie na inny stolek.
Tak to wygląda u nas.

Kaktus
Kaktus
13/02/2024 23:46
Odpowiedź  janciovodnik

Fakt, trzyma się biurka jeden z drugim, ewentualnie skaczą jak małe żabki ze stołka na stołek – tam gdzie ciepło. Najgorsze i strasznie żenujące jest przede wszystkim osadzanie na stanowiskach kolesi czy rodzinki – bez pojęcia, często z brakiem elementarnych podstaw kultury osobistej…
To boli… 😁

Obywatel RP
Obywatel RP
10/02/2024 10:21

To miasto zostało już tak zadłużone przez platformę, że nie ma już czego tu ratować

wyborca
wyborca
10/02/2024 09:50

Uśpił miasto, teraz uśpi powiat.

Edward
Edward
10/02/2024 09:28

Pan Michał jest jeszcze słabszy niż obecny prezydent. Rozumiem, że plan jest taki, że panowie zamieniają się fotelami

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
10/02/2024 10:04
Odpowiedź  Edward

Nie zamieniają się fotelami , tylko Pan Budasz idzie pracować do………. ministerstwa. Prawdopodobnie do Ministerstwa……. Ochrony Środowiska !!

senior
senior
10/02/2024 11:30

Jak zwykle banialuki stałego komentatora.

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
11/02/2024 12:00
Odpowiedź  senior

Pożyjemy zobaczymy . „Strzelać”, każdemu wolno. Może trafię w dziesiątkę z tym ministerstwem !! Przecież Pan Budasz ma wielkie ambicje !! Prawda?

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
11/02/2024 20:49
Odpowiedź  senior

Pożyjemy , zobaczymy. A jak nie do ministerstwa, to zadowoli się Pan Budasz …..stanowiskiem Starosty. POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
11/02/2024 21:00
Odpowiedź  senior

” A TO CZAS POKAŻE !!! „……. Wychodzi na to , że jak nasz Prezydent nie pójdzie teraz do …………Warszawy , do Ministerstwa Ochrony Środowiska, to koledzy i koleżanki z koalicji wytypują Go na …… STAROSTĘ POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO. Bo jak sam zaznaczył, jest też mocno zainteresowany pracą w URZĘDZIE POWIATOWYM.

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
12/02/2024 09:27
Odpowiedź  senior

Jak wiesz coś lepiej to napisz ! może Pan Budasz zostanie teraz Starostą. Bo Starosty w wyborach demokratycznych nie wybieramy. Starostę wybierają sobie koledzy z ……….RADY POWIATU.

Edward
Edward
10/02/2024 15:44

No to super. Pewnie jako specjalista od nawadniania. W mieście mamy liczne przykłady gruntowego nawodnienia dużych obszarów.

Wszystkowiedzący
Wszystkowiedzący
10/02/2024 19:41

Raczej na prezesa Enea

Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
11/02/2024 12:00
Odpowiedź  Wszystkowiedzący

Kto wie. Ale raczej wątpię . Za wysokie progi !

Anna
Anna
10/02/2024 20:39

Ochrona Środowiska…PHK

424866165_1322482119152515_5405449360807516918_n
Obiektywny
Obiektywny
10/02/2024 23:26

Albo do gospodarstwa z Żydowa aby je ,,WYBUDZIĆ,,jak to miasto .Zniszczą wszystko…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11/02/2024 03:40
Odpowiedź  Obiektywny

On nie potrafi wideł do rąk wziąć, on tylko potrafi stać jak widły w gnoju. Do Żydowa a skąd ten pomysł komu to potrzebne żeby kolejną firmę rozwalił jak MPK

Obiektywny
Obiektywny
12/02/2024 22:15
Odpowiedź  Mieszkaniec

Właśnie o to chodzi tak samo jak z tvp rozwalić wszystko co zostało Polskie….Czas nagli zostały 4 lata…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11/02/2024 03:20

Ptaki ćwierkają na mieście że zostanie listonoszem , podobno silni ludzie robią miejsce w poczcie polskiej na prezesa lizusa wybiorą ,żeby kolejny zakład do upadku doprowadził żeby nie było konkurencji dla inpostu, chłop ma wprawę najpierw MPK teraz miasto wprowadził w wielkie długi , a co po nim, osikane króliki i pomnik w postaci ul.Budaszówki taki dobry. Ten z namaszczenia gagatek nie lepszy

Betlejem
Betlejem
11/02/2024 20:57
Odpowiedź  Edward

Skoro przed wyborami był Prezesem MPK, to chyba może wrócić na swoje stanowisko, z którego musiał zrezygnować po wygranych wyborach. Czy tak to nie działa?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.