|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Przepłynęli rzeką do sąsiedniego powiatu

zdjęcia nadesłane

Warunki hydrologiczne są wyjątkowe w tym roku i z tego postanowiło skorzystać trzech mieszkańców powiatu wrzesińskiego, by przepłynąć rzeką z Czerniejewa do Wrześni.

Kiedyś okazjonalne spływy odbywały się na Wełnie, która z powiatu gnieźnieńskiego kieruje się na północ. Tym razem jednak trzech śmiałków zdecydowało się na ten krok po drugiej stronie regionu, by popłynąć na południe – Wrześnicą. Rzeka, która swoje źródło ma na zachód od Gniezna, w tym roku miejscami posiada obszernie rozlewiska, szczególnie właśnie koło Czerniejewa. Przyczyniły się do tego opady śniegu oraz deszczu w ostatnich tygodniach.

Widok rozlanej rzeki, który nie jest zbyt często widywany, zachęcił trzech mieszkańców powiatu wrzesińskiego do rekreacyjnego przepłynięcia się Wrześnicą. – Dawno nie było takiej wody więc razem z przyjaciółmi postanowiliśmy spłynąć pontonem od Czerniejewa do Wrześni – pisze do nas Szymon Rewers, który wybrał się w tę wyprawę z Damianem Miczugą i Bartoszem Stachowiakiem.

Momentami spływ, który liczył około 10 kilometrów, miał charakter trudnej przeprawy. – Wrześnica w niektórych odcinkach ciężka do przepłynięcia ale lepszego momentu chyba nie będzie – przyznał. Na przeszkodzie stały powalone pnie drzew, konary, które czasem zmuszały do wyciągnięcia pontonu na brzeg i przeniesienia go na drugą stronę. Pod mostami mieścili się jednak bez problemu, choć trzeba było schylać głowy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrew B.
Andrew B.
22/02/2024 08:43

To jest przykład tzw.Polskich Wod .Września w latach mojej młodości była bardzo ładna , były prowadzone co roku pracę meriolacyjne.Ozdoba i jego złodzieje do ukarania.Takich zaniedbań jest tysiące.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.