|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Nowa fabryka Maxcess oddana. Rozruch zakładu już wkrótce

W czwartkowe południe odbyło się oddanie nowego budynku produkcyjnego, który powstał w Fałkowie w gminie Łubowo. Zakład wkrótce zacznie rozruch, a oficjalne otwarcie nastąpi na początku lipca.

Nowy zakład powstał na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, ulokowanej w Fałkowie, w rejonie obecnie przebudowywanego węzła S5 (Łubowo). Firma jest liderem w dziedzinie produktów i usług dla zautomatyzowanych urządzeń do obsługi linii produkcyjnych.

W sierpniu 2023 roku rozpoczęły się prace na budowie, a w październiku podpisano akt budowy nowego zakładu pracy. W połowie grudnia 2023 roku natomiast została zawieszona wiecha, która oznaczała szybki postęp prac przy realizacji zadania.

W czwartek 14 marca 2024 roku przedstawiciele firmy Maxcess oraz przedsiębiorstwa budującego zakład Panattoni, oficjalnie dokonali odbioru budynku i symbolicznego przecięcia wstęgi. W spotkaniu wziął udział także wójt Andrzej Łozowski oraz wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Nowy zakład ma powierzchnię 13 tys. metrów kwadratowych, które są przeznaczone pod produkcję oraz biura. Sama inwestycja powstała obok istniejącego zakładu Bovelli. Fabryka ma zatrudniać początkowo 160 pracowników. Przewidziana jest możliwość zwiększenia tej produkcji do nawet 350.

W kwietniu br. mają ruszyć pierwsze maszyny zajmujące się produkcją, a do czerwca br. zakład ma już funkcjonować w pełni. Oficjalne otwarcie przewidziano na początku lipca.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Shadow
Shadow
21/03/2024 09:36

Czekamy na kolejny market w Gnieźnie !

wilk
wilk
15/03/2024 20:59

Mam nadzieję,że będą godnie i po ludzku traktować pracowników,tak jak to jest na Zachodzie !!No,a w Naszej Stolicy same ino markety,nie ???

Tomasz
Tomasz
14/03/2024 22:08

Można ?Ciekawe kiedy Łubowo wchlonie Gniezno?Brawo wójt Łozowski.

Koler
Koler
14/03/2024 20:46

Od kiedy i gdzie można składac CV?

Jerzy
Jerzy
14/03/2024 19:15

Oddajecie Polskę za pół darmo i co z tego że tyle ludzi będzie zatrudnionych, najlepiej zaraz obok wybudować im tam czworaki. A gdzie coś naszego jest. Niewolnicy nawet kiedyś swoje ogródki mieli a teraz nam chcą już tego zakazać.

Tubol
Tubol
14/03/2024 18:30

Dobrze, że uprzatneli ten śmietnik, który zrobili budowlańcy w lesie obok tej budowy.

Zocha
Zocha
14/03/2024 18:29

Do budowli nic nie ma,ale to oświetlenie albo jest za mocne , albo źle ustawiony kąt ponieważ gdy jedzie się w nocy S5 to wręcz oślepia.
Zróbcie coś z tym© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.