|  Rafał Wichniewicz  |  28 komentarzy

PO oficjalnie przedstawiła kandydata na starostę

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o podziale funkcji, jakie dokonywane są przez Platformę Obywatelską w lokalnym samorządzie.

Jeszcze wczoraj zamieściliśmy obszerny materiał o tym, jak będzie wyglądało najbliższe 5 lat w podziale na stanowiska w Mieście i Powiecie. Co prawda opierało się to na nieoficjalnych informacjach, ale istotnym było także przedstawienie tła, jakim była wewnętrzna „wojenka” w PO pomiędzy zwolennikami Tomasza Budasza oraz Piotra Gruszczyńskiego. Ostatecznie to ten pierwszy okazał się być zwycięzcą w politycznej grze.

Na konferencji zorganizowanej w piątkowe południe poinformowano, że kandydatem PO na starostę będzie Tomasz Budasz. Przewodniczącym Rady Powiatu ma być nadal Dariusz Pilak. Oczywiście o wszystkim zdecydują radni w tajnym głosowaniu, ale wynik jest już w zasadzie przesądzony, bowiem w tym celu do ostatnich dni budowana była koalicja PO z Lewicą i Trzecią Drogą. Nieoficjalnie Tomasz Budasz może też liczyć na poparcie radnych z pozostałych, przyszłych klubów.

– Krótko po wyborach moim zadaniem jako szefa struktur powiatowych było zbudowanie koalicji, która by kontynuowała dzieło pana starosty w powiecie – powiedział Tomasz Budasz i dalej dodał: – Dzisiaj, to co wspomniałem, czyli rozmowy z siłami demokratycznymi są praktycznie na ostatniej prostej i nie ukrywam, że zarówno Trzecia Droga dysponująca czterema mandatami, jak i Lewica, która dysponuje dwoma mandatami, chce uczestniczyć w koalicji powiatowej i w ten weekend będzie ten finisz rozmów. Jak dodał dotychczasowy prezydent, ponieważ PO ma 11 mandatów, uważa iż to desygnuje ugrupowanie do wystawienia swoich kandydatów w osobie Dariusza Pilaka na przewodniczącego Rady Powiatu oraz jego samego, jako starosty.

Dodano, że Zarząd Powiatu będzie składał się z trzech osób z PO, oraz po jednej z Lewicy i Trzeciej Drogi. Nieoficjalnie już wiadomo (bo tego jeszcze nie podano), że wicestarostą będzie Łukasz Scheffs. 

Piotr Gruszczyński propozycję osoby na stanowisko starosty nazwał „kompromisem”: – Niezmiernie się z tego cieszę, że jeśli chodzi o finanse Starostwa Powiatowego i rozpędzone inwestycje to myślę, że oddaję to w dobre ręce – przekazał odchodzący starosta. Co dalej? – Jestem urlopowany z WORD-u i przede mną rozmowy w tej materii. Nie ukrywam, że mam też inną propozycję, która jest związana z jednym z lokalnych samorządów. Co zrobię, to trudno mi powiedzieć, ale bliżej mi chyba będzie powrót do WORD-u – powiedział Piotr Gruszczyński.

Obecny na konferencji prezydent elekt Michał Powałowski potwierdził, że jego pierwszym zastępcą pozostanie nadal Joanna Śmigielska. Na temat drugiego nie chciał jeszcze nic konkretnego powiedzieć. Według naszych informacji, co podaliśmy także wczoraj, będzie nim Łukasz Muciok, obecny dyrektor „Ekonomika”. W Urzędzie Miejskim podlegać by mu miała m.in. oświata w miejskich szkołach i przedszkolach.

Kadencja kończy się 30 kwietnia. Pierwsza sesja Rady Miasta została wyznaczona na 6 maja, a Rady Powiatu Gnieźnieńskiego na 7 maja.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gnieźnianin
Gnieźnianin
03/05/2024 19:22

Kiedyś na meczach zasiadałeś razem z nami na ostatnim łuku Tomek. Dzisiaj nie masz co tu szukać. Zaprzedaleś się złu, zaprzedaleś się władzy i mamonie. Miej chłopie zasady i wróć do zasad

mieszkaniec Gniezna
mieszkaniec Gniezna
29/04/2024 09:02

Czy pan Budasz kiedykolwiek pracował nie pełniąc kierowniczej funkcji? Bo mi się wydaje, ze zawsze był a to szefem poczty, sekretarzem, a to prezesem, a to prezydentem. Nie posmakował chleba poddanego.

Kaufmann 7
27/04/2024 20:25

Liczymy na,, normalnosc” w starostwie i okazanie szacunku dla pracowników może z p. Budasz em to nastąpi.

Kaufmann7
Kaufmann7
27/04/2024 15:22

Panie Starosto,mówił Pan,że czas poświęcić się dla rodziny.Zmienil Pan zdanie?Dawno trzeba było odejść w ,,niebyt” z honorem ale co tam…

Gnieźnianin
Gnieźnianin
27/04/2024 12:00

Bardzo dobrze… Mamy takie lokalne społeczeństwo na miarę takich włodarzy i na odwrót. Niech dostaną po czterech literach ich wyborcy, wybrali niech cierpią . Kiedyś była miłość do pielgrzymki dzisiaj miłość do trzeciej drogi ….. panie Tomaszu

Ostatnio edytowane 1 miesiąc temu przez Gnieźnianin
wyborca
wyborca
27/04/2024 00:43

No i Gruszczyński dał się wykiwać.

Jonny
Jonny
26/04/2024 18:41

czy mógłby pan wymienić 5 osiągnięć i co pan zrobił podczas 9 letniej kadencji …?

Bronisław
Bronisław
26/04/2024 17:59

Niestety część gnieźnian ma mentalność chłopów pańszczyźnianych. To miasto ma potencjał, a karły go nie są w stanie rozwinąć. Gdyby na czele powiatu stanęła nowa osoba z wizją byłoby lepiej

Gnieźnianin
Gnieźnianin
03/05/2024 19:16
Odpowiedź  Bronisław

Hop hop hop

Mieszkaniec
Mieszkaniec
26/04/2024 16:20

Układ działa ….. Demokratyczne siły będą dalej zwijać miasto

Jarek
Jarek
27/04/2024 11:59
Odpowiedź  Mieszkaniec

Należy dodać, że to układ szczelnie zamknięty.

wilk
wilk
02/05/2024 17:24
Odpowiedź  Mieszkaniec

To jest pewne jak słońce na niebie!!! Demokratyczne siły to takie kiedy MY rządzimy,a kiedy NIE rządzimy to są najlepiej faszystowskie!!!Tak jak ta koalicja Ribbentrop-Mołotow rządząca w kraju z niemieckim pętakiem na czele !!!

pytajnik
pytajnik
26/04/2024 14:44

Może pan Budasz przybliży nam, co znaczy wyrażenie :siły demokratyczne: w powiecie? I kogo do nich zalicza?

Wychowanek
Wychowanek
26/04/2024 19:08
Odpowiedź  pytajnik

Pytajniku sprawdż co znaczy DEMOĶRACJA . EDYTA

Mieszkaniec
Mieszkaniec
26/04/2024 14:21

No i super. Może wreszcie będzie współpraca miasta z powiatem, a to będzie owocowało inwestycjami i remontami. Np. rondo olimpijczyków i ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Wrzesińskiej. Powodzenia

urzędas
urzędas
27/04/2024 00:31
Odpowiedź  Mieszkaniec

O czym człowieku ty mówisz? jaka współpraca? To sa dwa oddzielne podmioty , które wykonują całkiem inne zadania. Jak nie masz pojęcia o samorządzie, to milcz i nie pisz głupot.

wilk
wilk
26/04/2024 13:13

Jednak mieszkańcy są typowymi dzbanami,delikatnie mówiąc,wybrali dalej BAJZEL,więc będę niedługo same podwyżki wszelkich opłat i podatków i zacznie się płacz,ale lemingrad się cieszy…….

Zbyszek
Zbyszek
26/04/2024 18:21
Odpowiedź  wilk

Panie WILK, czy Pan przypadkiem nie jest mieszkańcem Gminy Gniezno?

Wychowanek
Wychowanek
26/04/2024 19:02
Odpowiedź  wilk

Wilku Twoim zdaniem ķogo społeczeństwo miało wybrać. O wyborze decydowali ludzie .młodzi którzy nie oglądają się na Wschód .Ludzie młodzi chcą żyć zgodnie ze standardami europejskimi a nie tak Wilku jak Twoi rówieśnicy komunistyczne Dzbany .Eryk

Endriu
Endriu
29/04/2024 17:26
Odpowiedź  Wychowanek

„..Świat nie dzieli się na zagranicznych i krajowych, a prosto na mądrych i głupich..”Kazimierz Pawlak

lokals
30/04/2024 08:42
Odpowiedź  Wychowanek

Do standardow europejskich zaliczamy obecnie aborcję, zmianę płci, jakąś dziwacznie pojmowaną równość etc. I to jest wg niejakiego Eryka i jego kumpli ten kierunek na Zachód, bo wg niego tradycja i normalność to Wschód. Człowieku, ocknij się, póki czas!

wilk
wilk
02/05/2024 17:30
Odpowiedź  Wychowanek

Możesz napisać KOGO ty jesteś wychowankiem i będzie wszystko jasne….

Wychowanek
Wychowanek
26/04/2024 19:05
Odpowiedź  wilk

Życzę nowej władzy wielu sukcesów , bowiem wierzę Młodości. Aga

wilk
wilk
02/05/2024 17:37
Odpowiedź  Wychowanek

Tam w tej nowej władzy tyle twoich młodych co kot napłakał,niestety utwierdzasz mnie DALEJ w tym co napisałem wyżej,do dzbanów dodam jeszcze tylko gimbusów i komuno wróć jak zawsze….obyś nie musiał,musiała??? uciekać z tego miasta za pracą,czy lepszymi warunkami do życia,bo tego nigdy nikomu nie życzę,ale prawda jest taka,że obecnie rządzący w PL i naszym mieście do tego wcześniej czy później doprowadzą,dzięki tak g….jak TY!

Nauka
Nauka
27/04/2024 09:00
Odpowiedź  wilk

Szanowny Wilku zorientuj co znaczy słowo DEMOKRACJA już w Starożytnej Grecji to określenie było znane . Grecy przestrzegali decyzję większości . Proszę Ciebie nie ośmieszaj się . Słowo Dzban w tym momencie najbardziej pasuje do Twojej osoby Życzę Tobie miłego zgłębiania wiedzy .Nauka

Pon
Pon
27/04/2024 12:52
Odpowiedź  wilk

A myślisz, że pisowcy by nie podnosili żadnych opłat? Jesteś naiwny jak niemowlak.

Pon
Pon
29/04/2024 12:42
Odpowiedź  wilk

Twoja pisownia jest porażająca.

wilk
wilk
02/05/2024 17:40
Odpowiedź  Pon

No i odezwało się kilka dzbanków z lemingradu,czyli PRAWDA boli,przekonają się na własnej skórze już niedługo,szkoda tylko,że reszta ucierpi także !!!!!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.