|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Awanse i odznaczenia w Dniu Strażaka

Strażacy zawodowi z gnieźnieńskiej komendy obchodzili dziś swoje święto. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i podziękowania za zaangażowanie w służbę.

Obchody rozpoczęły się od Mszy świętej, sprawowanej na dziedzińcu jednostki. W jej trakcie modlono się w intencji strażaków, a nabożeństwu przewodniczył ks. Jacek Orlik, kapelan gnieźnieńskich służb. 

Tuż po tym rozpoczęła się kolejna część uroczystości, w trakcie której uroczyście wciągnięto flagę państwową na maszt przy śpiewie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie powitano wszystkich zgromadzonych – strażaków, samorządowców, osoby wspierające funkcjonowanie jednostki oraz pozostałych zaproszonych gości.

– Jest to czas na podziękowanie za trud codziennej pracy, czas awansów i wyróżnień dla strażaków, którzy w ciągu ostatniego roku przyczynili się do rozwoju tej jednostki – mówiła bryg. Marta Kacprzycka, komendant powiatowy KP PSP Gniezno. W trakcie uroczystości wręczono 5 Krzyży Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej, a także awanse oficerskie, aspiranckie i podoficerskie. Pogratulowano także funkcjonariuszom, którzy podjęli się dodatkowej edukacji w wyższej szkole pożarniczej. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
18/05/2024 15:12

Nie było żadnego POGŁOSU na świętego Florka ???????© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.