|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Intensywne opady gradu nad Gnieznem i okolicą

W poniedziałkowe południe nad miastem przeszła burza połączona z dużymi opadami deszczu oraz gradu. Ten ostatni miejscami był sporej wielkości.

Więcej zdjęć Gniezno zalane po wielkiej ulewie

Czegoś takiego wielu mieszkańców dawno nie widziało. Od przedpołudnia nad okolicą zaczynały się kłębić chmury, które do godziny 12 zaczęły się kumulować, by w końcu zrodziła się z tego burza. Do początkowych niewielkich opadów deszczu dołączyły grzmoty. Wkrótce po tym zaczęła się intensywna ulewa, a następnie gradu, który momentami zaczął się robić coraz większy – momentami osiągał średnicę pięciogroszówki. 

W wyników opadów deszczu na drogach zaczęły się robić coraz trudniejsze warunki. Zalewane są posesje. Strażacy notują pierwsze wyjazdy do interwencji – do Gniezna ściągane są jednostki ochotnicze.

Aktualizacja – sytuacja jest dramatyczna, do Gniezna ściągnięto liczne jednostki OSP z powiatu gnieźnieńskiego. Pracujemy w terenie – zbieramy relacje. Poniżej nagrania z centrum miasta.

 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Qter
Qter
20/05/2024 17:22

„Ja wam wójta (prezydenta, starostę) nie wybierałem”; „woda ma to do siebie, że spływa”; „trzeba się było ubezpieczyć” – to tylko niektóre złote myśli czołowych przedstawicieli PO/Lewica (Tusk, Komorowski, Cimoszewicz). Kanalizacja Starego Miasta pamięta zapewne czasy Wilusia, ale to nic, bo mamy kieszonkowe parki (w tym róg Chrobrego i Lecha), a nowy w planach, wszechobecną betonozę i będziemy jeździć(brodzić, pływać?) elektrykami bez żadnego zwarcia. I na koniec, bo temat rzeka (na Chrobrego) pytanie: czy ktoś widział w miejscach tych podtopień prezydenta, starostę, szefów dróg miejskich, powiatowych lub wojewódzkich, a może przedstawicieli zarządzania kryzysowego ratusza i starostwa? Czy ktokolwiek widział i cokolwiek wie? Tylko strażacy jak zawsze niezawodni, gotowi ratować. Czapki z głów. A gdzie reszta służb, inspekcji i straży?

Marek
Marek
20/05/2024 17:04

Oj tam, oj tam

czytelnik
czytelnik
20/05/2024 15:42

Zalewane posesję to efekt betonowania posesji i nie tylko ale całego Gniezna

Kuntakinte
Kuntakinte
20/05/2024 15:17

Dobrze że dodali zdjęcie reszta ludzi w Gnieźnie nie ma okien i nie widzi pogody za oknem ha ha ha ha© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.