|  Rafał Wichniewicz  |  15 komentarzy

Gniezno zalane po wielkiej ulewie. Liczne interwencje strażaków – zdjęcia

Czegoś takiego Gniezno nie widziało od czasu pamiętnej nawałnicy, która przeszła nad miastem w sierpniu 2017 roku. Po ponad godzinnym opadzie deszczu i gradu doszło do wielu zalań i zniszczeń.

Przez godzinę nad Gnieznem spadło około 80 mm deszczu – norma miesięczna, której nie jest w stanie odebrać żadna instalacja kanalizacyjna. 

Poniżej zdjęcia, które dobrze obrazują to, z czym zmagają się strażacy z powiatu gnieźnieńskiego i wezwani także z poznańskiego. W sumie na trenie Gniezna operuje kilkadziesiąt zastępów, które interweniują przy zalanych piwnicach, drogach oraz zawalonych lub zarwanych dachach. Do tych ostatnich doszło w sklepie budowlanym przy ul. Kościuszki oraz banku przy ul. Chrobrego – budynki zostały ewakuowane i wyłączone z użytku.

Poniżej przedstawiamy to, co udało się uchwycić w trakcie burzy. Zalana ul. Pod Trzema Mostami, gdzie pod wodą znalazły się trzy auta, a do tego liczne zerwane tablice rejestracyjne na będących przez długi czas pod wodą drogach w śródmieściu. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
25/05/2024 20:19

W końcu przyszła kara z nieba na lemingi za wybieranie antypolskiej,antyspołecznej nacji,czyli postkomunę pod różnymi przefarbowanymi nazwami,w mieście kolebki POLSKIEGO chrześcijaństwa,PIERWSZEJ STOLICY POLSKI,pierwszego ŚWIĘTEGO PATRONA Polski !!!! A tutaj za rok w 2025 wielka rocznica koronacji pierwszego króla ,piszę o tym już od wielu lat…….a to tylko było ostrzeżenie!!!!

Pon
Pon
26/05/2024 12:50
Odpowiedź  wilk

Pisz poprawnie te swoje wypociny, „wielki patrioto”.

Andrzej
Andrzej
22/05/2024 19:36

Skończyć z betonozą w Gnieźnie, na początek odbetonować teren przy teatrze. Żadne wyrywanie paru kostek i udawanie, że się coś robi…

Marcin
Marcin
20/05/2024 18:44

Instalacje burzowe dały by rade gdyby były czyszczone a ja z piętnaście lat jak nie lepiej takich czynności nie zaobserwowałem

r w
r w
20/05/2024 21:52
Odpowiedź  Marcin

Żadne instalacje w obecnym kształcie, a powstałe na początku XX wieku, nie są w stanie odebrać takiej ilości wody, jaka spadła w ciągu półtorej godziny.

Marcin
Marcin
20/05/2024 22:42
Odpowiedź  r w

Aż takiej może nie ale gdyby byla zadbana szkody były by znacznie niższe ja mam kamienice do czasu jak nie było czyscika w instalacji burzowej piwnice były zalewane teraz spokój a kamienica miedzywojnie jak się dba tak się ma

ul Klonowa
ul Klonowa
21/05/2024 05:44
Odpowiedź  r w

Niestety ale ulica Klonowa jest KOMPLETNIE zasypana piaskiem. Woda z ulicy nie schodzi przy nawet małych opadach.

czytelnik
czytelnik
21/05/2024 15:31
Odpowiedź  r w

Ale gdyby nawet te stare instalacje byly regularnie czyszczone, to szkody bylyby o polowe co najmniej mniejsze. Brawa dla zaniedban poprzedniej wladzy!

Krzychu
Krzychu
21/05/2024 23:01
Odpowiedź  r w

tak, nie są w stanie, ale niedrożne studzienki i nie czyszczone od zeszłego roku rynsztoki na pewno nie pomagają przy zwykłych opadach

abita
abita
20/05/2024 17:00

Chrzest bojowy nowej wladzy – nie do pozazdroszczenia!

Qter
Qter
20/05/2024 22:53
Odpowiedź  abita

Jaka nowa władza? POwałowski przez 9 lat był zastępcą Budasza, miasto powinien znać od podszewki. W ratuszu coś się zmieniło, chyba niewiele. Czy prezydent uruchomił Miejski Plan Zarządzania Kryzysowego, czy zadziałało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego? Zdarzenia następowały po sobie cyklicznie, narastały dość szybko ale przecież wszyscy członkowie zespołów kryzysowych byli w miejscach pracy, więc czy tak trudno było ich zebrać i zacząć zbierać informacje, podejmować decyzje oraz wnioskować o wsparcie? A swoją drogą co robił powiat i jego centra, wszak negatywne skutki dotknęły także obiekty i infrastrukturę powiatową. Ktoś musi na te pytania odpowiedzieć i ktoś winien ponieść odpowiedzialność. To jest probież nie tylko fachowości ale także honoru obecnej władzy miasta i powiatu, chyba że znów rączka rączkę umyje i zadziała doktryna Neumana.

Amanda
Amanda
23/05/2024 16:27
Odpowiedź  Qter

Jak glosowaliscie, tak macie. Niebo dalo wam pierwsza lekcje. Wyciagajcie wnioski!

wilk
wilk
25/05/2024 20:03
Odpowiedź  Qter

Budasz teraz wielki starosta ma to w….zupie,w mieście wszyscy liczą szkody po tej katastrofie,a ten ostatnio przebrał się za pirata w jakiejś pseudo kolorowej przebierance,szkoda mógł za….bałwana,było by jeszcze śmieszniej i odpowiednio!!

Pon
Pon
26/05/2024 12:48
Odpowiedź  wilk

Za bałwana to ty robisz. Ile razy trzeba tobie powtarzać, że po przecinku stawiamy spację?

Jaś
Jaś
26/05/2024 14:19
Odpowiedź  wilk

Panie Wilk ( jak jest Pan tak krytyczny i złośliwy to może Pan ubierze strój komedianta) ! Pana komentarz wskazują na to , że ten ubiór pasuje do Pana postawy !© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.