|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Wieczorne usuwanie skutków ulewy

Jeszcze raz wybraliśmy się „w miasto” poszukać miejsc, w rejonie których usuwane są skutki ulewy, jaka przeszła nad Gnieznem w poniedziałkowe południe. 

Mimo nadchodzącego wieczoru, strażacy otrzymują cały czas dyspozycje do kolejnych zalanych piwnic i pomieszczeń, które wymagają ich pomocy. Na osiedlu Tysiąclecia praktycznie blok po bloku trwa wylewanie wody za pomocą pomp, wężami do kanalizacji, która jeszcze kilka godzin wcześniej nie była w stanie odebrać tak dużej ilości wody, jaka spadła w tak krótkim czasie nad miastem. Teraz widać skutki ulewy – to ślady spływającego błota, zalanych niecek terenowych, uszkodzona plaża na Łazienkach, którą zmyło do jeziora, a także zalany w sporej części Park Trzech Kultur.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
21/05/2024 09:42

Czy miasto przewiduje uruchomić akcję masowej zbiórki śmieci z zalanych piwnic, garaży, szopek, ogrodów itd? Utworzenie punktów zbiórki lub wystawienie przed posesję skąd następnie zostaną zabrane? Na wzór zbiórki odpadów gabarytowych. Wielu mieszkańców nie ma opcji samodzielnego wywozu do PSZOK Druga sprawa to przy tej ilości strat i zniszczonych rzeczy limity w PSZOK na gospodarstwo będą za małe. Prośba do Gniezno24 o zapytanie na konferencji prasowej sztabu kryzysowego.

Miłosz
Miłosz
20/05/2024 21:54

Czy droga pod trzema mostami jest przejezdna?

Hades
Hades
20/05/2024 22:30
Odpowiedź  Miłosz

nie© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.