|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Akcja krwiodawstwa z Cieplikiem

archiwum redakcji

Już w sobotę 8 czerwca będzie okazja do podzielenia się swoim życiem w ramach pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa „Oddaj krew z Cieplikiem”.

Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego regionu w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż zapasy mogą wyczerpać się w każdej chwili.

W sobotę 8 czerwca na gnieźnieńskim Rynku w godzinach od 9:00 do 15:00 trwać będzie akcja krwiodawstwa, podczas którego obecna będzie mobilna stacja pobrań RCKiK w Poznaniu. W krwiobusie będzie można podzielić się swoim życiem – na donatorów czekają podarki przygotowane przez organizatorów tj. PEC i Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK „Życiodajni”. Zachęcamy do udziału!


Kto może zostać dawcą krwi? 

  •    każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i nie przekroczyła 65. roku życia
  •    osoba całkowicie zdrowa
  •    osoba, której waga wynosi powyżej 50 kg

Chcąc oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem: paszport, prawo jazdy, z wpisanym numerem pesel.

W jaki sposób przygotować się do oddania krwi?

1. Przed przyjściem należy zjeść lekki posiłek. Nigdy nie należy oddawać krwi na czczo.
2. Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody niegazowanej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harley
Harley
04/06/2024 21:08

Ja już podziękuję za te akcje. Chciałem oddać krew na motosercu to jakaś baba wymyśliła sobie regulamin że 12latek który był ze mną i znajomymi musi mieć opiekę prawną na czas oddania krwi. 12 latek który sam wychodzi do szkoly, który zgodnie z prawem może być sam na dworze a nawet może opiekować się mniejszym dzieckiem. Teraz co wymyśli? Że tylko w zielonych koszulkach można oddawać?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.