|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Rajd PTTK w 45 lat po papieskiej pielgrzymce

źródło: FB parafia Żydowo

W miniony poniedziałek, gnieźnieński PTTK zorganizował rajd turystyczny „Śladami historii”, którego celem był dawny poligon w Gębarzewie.

3 czerwca, kiedy mijała 45. rocznica przybycia z pierwszą pielgrzymką do Gniezna Jana Pawła II, odbył się XVIII Ogólnopolski Turystyczny Rajd PTTK. Ponad 500 uczestników dotarło na metę rajdu, zlokalizowaną w miejscu lądowania papieskiego śmigłowca w 1979 roku.

Uczestników rajdu przywitał komandor rajdu Tomasz Ryszczuk, który podziękował wszystkim za  uczestnictwo i za obecność. Następnie wszyscy wzięli udział w Mszy świętej polowej, której przewodniczył ks. bp Radosław Orchowicz – w tym samym miejscu, gdzie wylądował papież. Oprawą muzyczna zajął sie Chór Żydowianie oraz Schola przy parafii św Stanisława BM w Żydowie. Po nabożeństwie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żydowie i Szkoły Podstawowej w Jarząbkowie  przygotowały część artystyczną. 

Dla wszystkich uczestników przygotowany został posiłek przez pracowników stołówki Szkoły Podstawowej w Żydowie. – Podziękowania kierujemy na ręce wszystkich osób, które przyczyniły się do tego, że to wydarzenie miało tak piękną oprawę – informują organizatorzy. 

Zdjęcia: PTTK Gniezno, Rada Seniorów Czerniejewo, FB parafia Żydowo

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.