|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Zmarł Marek Gotowała, samorządowiec i długoletni burmistrz Trzemeszna

archiwum redakcji

W wieku 67 lat zmarł Marek Gotowała, wieloletni burmistrz Trzemeszna oraz radny powiatowy, a także dyrektor szpitali.

Pierwszy o śmierci Marka Gotowały poinformował portal trzemeszno24.info. W latach 80. był pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy w Mogilnie, a także pracował w Izopolu. Od 1990 roku przez kilka kadencji pełnił funkcję burmistrza Trzemeszna, a potem także jako był wybierany do Rady Powiatu z ramienia Ziemi Gnieźnieńskiej, reprezentując gminę Trzemeszno – mandat pełnił do wiosny 2024 roku.

Po zakończeniu pracy jako samorządowiec, podjął się jej jako dyrektor szpitali – w Mogilnie i Żninie.

– Był wielkim społecznikiem. Włączał się w wiele inicjatyw na terenie gminy, grał m.in. na gitarze w zespole Ad Hoc. Największą jednak jego pasją była działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej. Był prezesem Miejsko-Gminnego Związku OSP w Trzemesznie, pełnił też wysokie funkcje w strukturach powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych – informuje trzemeszno24.info.

Druhowie z OSP Trzemeszno informują o „odejściu przyjaciela ich jednostki”: – Druh Marek pełnił funkcję Prezesa Miejsko-Gminnego Związku OSP w Trzemesznie, od 1996 r. Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gnieźnie od 1999 r. Był również w przeszłości członkiem Oddziałów wojewódzkich ZOSP RP w Bydgoszczy i Poznaniu.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 czerwca 2024 roku o godzinie 11 w bazylice trzemeszeńskiej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M.W.
M.W.
05/06/2024 12:45

R.I.P.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.