|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Krwiodawcy nie zawiedli

W minioną sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbyła się pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa „Oddaj krew z Cieplikiem”. Zdecydowało się na to kilkudziesięciu mieszkańców.

Co roku klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Życiodajni” wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej organizują zbiórkę krwi. Ta jest niezwykle cenna, a już zwłaszcza w przedwakacyjnym okresie, kiedy potrzeba jej więcej, a dawców często brakuje. Dlatego też na apel o organizowanej zbiórce odpowiedziało sporo mieszkańców.

W sobotnie przedpołudnie na Rynku pojawiło się 37 osób, z czego 32 z nich podzieliły się swoim życiem, pozyskując w ten sposób prawie 14,5 litra krwi. Dodatkowo trzy osoby zarejestrowały się także do banku szpiku, dając szansę potencjalnemu „genetycznemu bliźniakowi” na uratowanie jego życia. 

Tak jak zawsze każdy krwiodawca otrzymał ekwiwalent za oddaną krew, ale przy okazji tej akcji nie zabrakło też podarków i gadżetów od sponsorów – PEC Gniezno, GOSiR Gniezno, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Carrefour i GTT Diament Gniezno.

Przypomnijmy, że krew można oddawać nie tylko w trakcie tego typu akcji, ale także w punkcie terenowym przy ul. Kościuszki 7a.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.