|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Sowy upodobały sobie park „Dziekanki”

źródło: Szpital „Dziekanka”

Gromada sów, którym najwyraźniej odpowiada klimat panujący na terenie zielonym okalającym pawilony szpitalne „Dziekanki”, została dostrzeżona przez pracowników tej jednostki.

Na terenie Gniezna jest sporo obszarów zielonych, które stanowią azyl dla wszelakiego ptactwa uciekającego przed miejskim zgiełkiem. Wśród tych zwierząt, które bardzo rzadko można dostrzec w terenach zurbanizowanych za dnia, są sowy. Te, jak zaprezentował szpital „Dziekanka”, zadomowiły się na terenie parkowym otaczającym lecznicę.

– W parku znajdującym się na terenie naszego Szpitala można spotkać różne gatunki drzew i kwiatów. Spacer po ścieżkach parku jest doskonałą formą odpoczynku i relaksu. Uważni obserwatorzy mogą zobaczyć ptaki i inne zwierzęta, które odwiedzają ten teren. Dziś pragniemy przedstawić jednego z wielu mieszkańców tego miejsca – sowy – opisano. 

Te wyjątkowo piękne ptaki, mimo swojego kamuflażu, dostrzeżono w pobliżu niektórych obiektów szpitalnych i – co można zauważyć – w sporej grupie, pozwalającej na ich obserwację. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
26/06/2024 00:03

Ale piękne są oby ich ktoś nie przepędził.

Łukasz
Łukasz
25/06/2024 17:22

Super! Piękne to ptaki takie wyjątkowe. A to że są na terenie dziekanki to na pewno zasługa trenera Dorożały! 🤣

Ostatnio edytowane 18 dni temu przez Łukasz
Anna
Anna
25/06/2024 09:59

Wspaniała wiadomość 🙂 Ja obserwuję wiewiórki. Jak zostanie odnowiona druga część parku to już w ogóle będzie super.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.