Autor: MN (opr)
Projekt „Kobiety Wolności. O bohaterkach Powstania Wielkopolskiego” jest kontynuacją działań prowadzonych w Domu Powstańca Wielkopolskiego, którego opiekunem jest MOK w Gnieźnie.
Przypomnieli życiorys wielkiego miłośnika kultury
Kilka dni temu odbyła się pierwsza edycja Festiwalu im. Jerzego Waldorffa, zorganizowanego w Trzemesznie przez Fundację Atut.
Uczniowie Ekonomika poznawali wartość turystyki rowerowej
Po raz kolejny w auli Ekonomika odbyło się spotkanie z cyklu, w którym do szkoły zapraszani są ciekawi ludzie oraz sympatycy turystyki. Tym razem celem spotkania była promocja aktywności fizycznej jaką stanowi jazda rowerem.
Tytan rusza do Szczecina
Już w tę sobotę, 14 października, gnieźnieńscy Tytani będą kontynuować jesienną rywalizację ligową.
Dyżury ZUS i spotkania z poradami
Gnieźnieński oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do skorzystania z dyżurów telefonicznych i porad, które zostały zaplanowane w najbliższym czasie.
Przyroda okolic Kiszkowa opisana w nowej książce
W miniony wtorek odbyła się promocja książki „Przyroda Gminy Kiszkowo”, która była wydana w ramach projektu „Poznanie oraz promowanie walorów przyrodniczych Gminy Kiszkowo”.
Mosty_pokoleniowe – rozmowy z mieszkańcami
Zupełnie nowa, społeczna inicjatywa na mapie Gniezna w przededniu wyborów parlamentarnych, które odbędą się 15 października. “Czas regeneracji: mosty_pokoleniowe w Gnieźnie” mają być okazją do rozmowy na temat potrzeb oraz spostrzeżeń mieszkanek i mieszkańców miasta na temat przyszłości.
Rodzinna integracja Samurajów na pikniku
W minioną niedzielę w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” Nadleśnictwa Gniezno odbył się piknik sportowo – rekreacyjny Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno.
Wystawa fotografii „Rozerwane sny”
Centrum Kultury “Scena to dziwna” 12 października zaprasza na poruszającą wystawę „Rozerwane sny” autorstwa Waldka Stube. To projekt dokumentalny, który skupia się na losach uchodźców ukraińskich, którzy zmuszeni byli uciekać przed wojną.
VII Turniej Koszykówki Dziewcząt w Kłecku
Dziewczęta z UKS „Delfin” Kłecko po raz kolejny gościły rywalki na kolejnym turnieju koszykówki. VIII Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Kłecko odbył się w niedzielę 1 października 2023r. w hali sportowej w Kłecku.
Ola Politowicz z Senseiem Zarzecznym jadą na mistrzostwa do Rimini
Reprezentanci gnieźnieńskiego klubu karate „Samuraj” w najbliższy weekend wykażą się na Mistrzostwach Europy.
Tytan wygrywa na Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Unisławiu
Po dwóch pewnych wygranych w grupie oraz rozgromieniu PG Ogniwa Sopot w półfinale nikt nie spodziewał się takiego przebiegu końca turnieju.













