Autor: MN (opr)
Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji od 3 października br. wznawia po przerwie technologicznej zajęcia z aqua-aerobiku.
Święto Latawca i Pieczonego Ziemniaka
Pora na tradycyjne zakończenie lata, które organizowane jest przez Miejski Ośrodek Kultury – odbędzie się ono na Placu św. Wojciecha.
Zbliżają się Senioralia – święto najstarszych mieszkańców Gniezna
Już po raz siódmy będziemy świętować z najstarszymi mieszkańcami Międzynarodowe Święto Osób Starszych, które przypada 1 października. Wydarzenia w Gnieźnie zaplanowano w sobotę 23 września.
„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” – koncert muzyki włoskiej
Zapraszamy na magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – wspólnie odtworzą atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo.
Gnieźnieński Dzień Bluesa – koncert Darka Kozakiewicza
Tegoroczna odsłona Gnieźnieńskiego Dnia Bluesa to koncert grupy legendarnego Darka „Krokodyla” Kozakiewicza, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich instrumentalistów.
Brązowy medal dla młodych koszykarek z Kłecka
Po raz kolejny dziewczyny z UKS „Delfin” Kłecko wzięły udział w XV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla roczników 2012 i 2013.
Rodzinna niedziela w Muzeum
Wakacje za nami, a to oznacza tylko jedno – wielki powrót Rodzinnej niedzieli w Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Obóz ćwiczebny Wojsk Wielkopolskich w Dziekanowicach
W niedzielę zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach na wydarzenie plenerowe „Obóz ćwiczebny Wojsk Wielkopolskich”.
Europejski Tydzień Mobilności w Gnieźnie
W najbliższych dniach trwać będzie Europejski Tydzień Mobilności – z tej okazji zaplanowano kilka inicjatyw, skierowanych do mieszkańców.
Upamiętnią 78. rocznicę zastrzelenia gnieźnianina
Gnieźnieński Komitet Pamięci zaprasza na spotkanie u grobu ppor. Edwarda Jagły, który we wrześniu 1945 roku został zastrzelony na Skiereszewie, pod własnym domem, przez funkcjonariusza UB.
Koncert Orkiestry Miłej Gnieznu na deptaku
W najbliższy piątek 15 września zapraszamy na koncert w wykonaniu Orkiestry Miłej Gnieznu – zespół rozpocznie odliczanie do 105. rocznicy powstania wielkopolskiego.
Upamiętnią sowiecką napaść. Będzie też patriotyczny koncert
W najbliższą niedzielę 17 września odbędą się uroczystości związane z 84. rocznicą sowieckiej napaści na Polskę. Z tej okazji odbędzie się także koncert.













