|  Rafał Wichniewicz  |  4 komentarze

Doświetlono kolejne przejście na ul. Roosevelta

W ostatnich dniach doświetlono drugie przejście dla pieszych na terenie Gniezna. Wcześniej taką instalację uruchomiono na ul. Łaskiego.

Tym razem mowa o pasach na ul. Roosevelta, przy skrzyżowaniu z ul. Fabryczną. W rejonie tego skrzyżowania sporo pieszych przemieszcza się do sklepów oraz na przystanek MPK, dlatego pojawiła się potrzeba poprawy bezpieczeństwa w postaci doświetlenia przejścia – to zostało wykonane w ostatnich tygodniach w postaci dwóch słupów oświetleniowych oraz znaków aktywnych. Dodatkowo uregulowano także zejścia na jezdnię.

Ponad tydzień temu podobna instalacja została uruchomiona na ul. Łaskiego, gdzie już wcześniej dochodziło do zdarzeń drogowych. Koszty obu przedsięwzięć wyniosły w sumie ponad 115 tys. złotych, z czego dotacja prawie 93 tys. złotych pochodziła z rządowego programu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mama 5-latka
Mama 5-latka
20/01/2023 06:27

Może teraz takie oświetlenie na ul.Budowlanych koło przedszkola nr 8 . Strach tam przechodzić na PASACH wczesnym rankiem

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
20/01/2023 21:40
Odpowiedź  Mama 5-latka

potwierdzam . Pani ” mam 5-latka” ma świętą rację !

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
19/01/2023 21:26

Super doświetlenie. Dziękujemy. Dobrze by było, zrobić jeszcze szybciutko chodnik od tego przejścia aż do przychodni zdrowia przy ulicy Podkomorskiej. Bo właśnie tam podążają wszyscy ludzie wychodzący z autobusu przy firmie TREPKO. I wielu przechodzi tu przez ulicę Roosevelta już o godzinie 6 rano idąc do badania krewi . A o tej wczesnej godzinie, rzeczywiście jest jeszcze tu ciemno.

Olek
Olek
19/01/2023 12:57

Ta ulica Roosevelta to jakieś Aleje Jerozolimskie ? Jak coś się robi w Gnieźnie to tylko na tej ulicy… Proponuję jeszcze wymienić oprawy oświetleniowe na ledowe i cyk. Komplet.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.