|  Rafał Wichniewicz  |  6 komentarzy

Droga z Gniezna w kierunku Wrześni będzie przebudowana do 2025 roku

Źródło: Google Street View

W tym roku zakończony zostanie projekt przebudowy drogi krajowej nr 15, a w kolejnym rozpoczną się prace budowlane, które mają potrwać dwa lata.

Na tę inwestycję czeka wielu zmotoryzowanych, nie tylko podróżujących między Gnieznem a Wrześnią, ale także dojeżdżających do Cielimowa, Gurówka oraz mieszkańców dalszych miejscowości, położonych wzdłuż szosy. Droga krajowa nr 15 do 2025 roku ma być całkowicie przebudowana na odcinku położonym w powiecie gnieźnieńskim. Inwestycja była już od lat odkładana.

– W tym roku otrzymamy opracowaną dokumentację, która będzie obejmowała przebudowę drogi na odcinku od Gniezna do Czeluścina, do granicy z powiatem wrzesińskim. Będzie to trochę lepsza przebudowa niż parę lat temu na odcinku tej samej drogi na terenie powiatu wrzesińskiego. Staramy się zastosować prawie wszystkie elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, osobne ścieżki rowerowe, chodniki, drogi zbiorcze, lewoskręty, azyle, doświetlenia przejść – przekazał Wojciech Dams, kierownik gnieźnieńskiego rejonu GDDKiA w Poznaniu. Informacje w tej sprawie przekazał podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska.

Sam remont na terenie Gniezna obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Wolności do granicy miasta – oczywiście z pominięciem budowanego obecnie ronda. W rejonie skrzyżowania z ul. Pustachowską wyjazd z tej ostatniej zostanie uregulowany i nie będzie prowadzony pod kątem, jak to ma miejsce obecnie, ale prostopadle.

– Dokumentację otrzymamy w tym roku, pieniądze na wykonanie są zapewnione i nastąpi ono w następnych dwóch latach – dodał podczas komisji. Jezdnia ma docelowo mieć 7 metrów szerokości (dwa razy po 3,5 metra szerokości). Szczegóły najpewniej będzie można poznać po ogłoszeniu przetargu na przebudowę, co najpewniej nastąpi za rok.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
10/03/2023 10:19

Super, bardzo się cieszę na śnieżkę rowerową.

Kierowca
Kierowca
22/01/2023 12:28

Może ktoś pomyśli i zrobi prawoskręt w ul. Wolności na kilkanaście samochodów. Byle nie tak jak z Wolności na Wrzesińska. Tam jest miejsca tylko na dwa auta. Śmiechu warte.

Obiektywny
Obiektywny
20/01/2023 21:48

Wszystkie drzewa wytna ponad 100 sztuk już wiosna byly poznaczone tersz już wiem dlaczego
Czy nie można było zaplanować rontu tak aby zostawić choć cześć drzew ?

Inframan
Inframan
21/01/2023 18:11
Odpowiedź  Obiektywny

Drzewa są śmiertelnie niebezpieczne dla bezpieczeństwa kierowców. Sam remont nie wystarczy jeżeli już coś drogowcy i projektanci robią to niech poszerzą te drogę choć o 0,75 m z każdej strony to dużo daje w sytuacji awaryjnej lub przy wyprzedzaniu. Jestem zwolennikiem ochrony przyrody w parkach narodowych i krajobrazowych jednak widziałem co się dzieje w wypadkach ludzi z drzewami. W takim zderzeniu kierujący i pasażerowie nie mają szans nawet przy niskiej prędkości. Dlatego drzewa trzeba traktować jako przeszkody brd i wyciąć je tak żeby poszerzyć jezdnie. Wtedy wreszcie ta droga będzie bezpieczna.

Padre Girol
Padre Girol
23/01/2023 10:46
Odpowiedź  Inframan

„Madrego to az dobrze posluchac” wyciac wszystkie drzewa!! Wszedzie powinny byc szerokie drogi i dojazdy pod klatki schodowe zebysmy my jako kierowcy nie musieli sie za baedzo trudzic z dojsciem do mieszkan. Nam sie nalezy!!! Prazeciez placimy pidatki. Swiat musi zostac zabetonowany i wyasfaltowany!!! Priviet!

Kierowca
Kierowca
22/01/2023 08:43
Odpowiedź  Obiektywny

Niestety, obawiam się , że tak będzie , „od kreski” , a u sąsiadów są wypracowane wzorce i podróż przez Brandenburgię powinna być pozycją szkoleniową dla projektantów i planistów . Albo przynajmniej lektura i chęć ! https://www.tygodnikprzeglad.pl/drogi-u-niemca/© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.