|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Na DK15 zostaną zmodernizowane doświetlenia przejść dla pieszych

źródło: Google Street View

GDDKiA szuka wykonawcy, który zrealizuje zadanie związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu w rejonie 9 przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 15.Zadanie jest wieloodcinkowe i obejmuje modernizacje przejść dla pieszych poprzez wymianę lub montaż od podstaw instalacji doświetlających pasy w kilku miejscowościach, przez które przechodzi DK15.

W ramach przedsięwzięcia planuje się zaprojektowanie i budowę oświetlenia dedykowanego dla przejść dla pieszych w Lulkowie, Wymysłowie, Rudkach oraz w czterech miejscach w Trzemesznie. W przypadku tego ostatniego, na 154,9 kilometrze w Bystrzycy powstanie dodatkowo 95 metrów chodnika. W sporej większości ww. miejsc będzie to wymiana istniejącej instalacji na nową. Na zejściach z chodników, które nie posiadają udogodnień dla osób niepełnosprawnych, zostaną one wykonane.

Ponadto GDDKiA planuje podobne działania podjąć na terenie Gniezna w rejonie ul. Kostrzewskiego na przejściach dla pieszych przy I LO oraz Instytucie, a także na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Kostrzewskiego. W tych miejscach doświetlenie nie istnieje. Dodatkowo wykonana zostanie także taka instalacja na pasach, znajdujących się na wjeździe na parking po przeciwnej stronie od Szkoły Pomnik.

Wykonawca prac będzie miał pół roku na ich realizację od momentu wybrania w przetargu – od etapu projektowania, aż po montaż nowej instalacji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
14/03/2023 15:18

Lepiej by zrobili tunel pod torami w Wymysłowie.

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
18/03/2023 14:56
Odpowiedź  kierowca

I most nad torami między Skiereszewem a Dalkami w Gnieźnie© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.