|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Ruszył odwiert. Przez kilka tygodni pokona ponad 2 km

Przy ulicy Gdańskiej ruszyło wykonywanie odwiertu geotermalnego. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy.

Do tych działań przygotowywano się już od długiego czasu, a kilka dni temu urządzenie wykonujące odwiert rozpoczęło prace. Prace o wartości 15,3 mln złotych wykonuje firma Algeo Sp. z o.o., która została wyłoniona w przetargu. Wszystkie prace kosztować mają w sumie 16 mln 725 tys. złotych i są w całości pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do tej pory maszyna pokonała już 30 metrów, a przed nią jeszcze jest długa droga w głąb ziemi. Docelowo ma to być 2100 metrów. Obrazując – jest to tyle, ile mniej więcej wynosi długość ul. Poznańskiej od skrzyżowania z ul. Kostrzewskiego do ul. Kiszkowskiej. Dla wielu być może niewiele, ale proces wiercenia jest skomplikowanym zadaniem, wymagającym nastawienia na różne „niespodzianki”, które skrywa ziemia. Dowiercenia się na zakładaną głębokość można się spodziewać w marcu 2024 roku. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adon
Adon
25/11/2023 14:09

Znowu matoły marnotrawią publiczne pieniądze. Najważniejsze są dla nich łapówki. Czemu nie wiercą na 3000 m ? Co , map geotermalnych nie widzieli ? A potem żale że woda nie jest gorąca. Matoły.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.