|  Rafał Wichniewicz  |  14 komentarzy

Dawne GS-y zostały sprzedane

źródło: Google Street View

Kompleks budynków magazynowych, handlowych i usługowych, znajdujący się wzdłuż al. Reymonta, został sprzedany.

Mowa o terenie na pograniczu osiedla Konikowo i Arkuszewo, który od lat był własnością Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Nieruchomość, choć adresowo położona jest przy ul. Roosevelta, to ciągnie się wzdłuż al. Reymonta i obejmuje powierzchnię prawie 17 tys. metrów kwadratowych. Na niej to od 60 lat funkcjonowały magazyny spółdzielni, do których przywożone były płody rolne, ale także gdzie kupowano nawozy oraz części do maszyn rolniczych. 

W październiku ub. roku informowaliśmy, że „gieesy” zostały wystawione na sprzedaż. Teren jest atrakcyjny inwestycyjnie, choć w znacznej części zabudowany obiektami o różnej kubaturze, metodzie wykonania oraz stanie technicznym. Dawniej jeszcze prowadziła do niego bocznica kolejowa, która jest już jednak odcięta od przechodzącej w pobliżu linii. 

W październiku teren był wystawiony na sprzedaż za 12 mln złotych brutto. Nie znalazł się jednak zainteresowany i następnie cenę obniżono. Jak udało się nam dowiedzieć, ostatecznie nieruchomość została sprzedana. Nieoficjalnie wiadomo, że mowa jest tu o kwocie 10 mln złotych, a nabywcą zostało dwóch przedsiębiorców z terenu powiatu gnieźnieńskiego. 

Na tę chwilę nie są znane plany wobec tego terenu, aczkolwiek zakłada się kontynuowanie działalności handlowo-usługowej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek zet
15/02/2024 14:40

Kilka lat wstecz ,GS – y sprzedały domki w Pobierowie, ciekawe czy wszyscy udziałowcy dostali swoją dole. Ciekawe jak teraz się podzielą. To już chyba ostatnia sprzedaż majątku GS.

zenon
zenon
14/02/2024 09:27

Co za idiotyczne komentarze. Gminna Spółdzielnia w Gnieźnie która decyzją Jej Walnego Zgromadzenia sprzedała nieruchomości przy ul. Roosevelta/Reymonta jest samodzielnym podmiotem gospodarczym nie zależnym od miasta. Prezydent nie ma wobec tego nic do powiedzenia w jaki sposób GS dysponuje swoją własnością. Jak się nie orientujecie co jest czyją własnością to nie wypisujcie głupot….

Irra
Irra
17/02/2024 17:12
Odpowiedź  zenon

Czyli kto konkretnie skasowal? Ludzie ktory tam kiedys pracowali , dostali udzialy i teraz kasuja milliony do kieszeni?

aleksander
aleksander
05/02/2024 20:59

ida wybory mozna zmienic

wilk
wilk
04/02/2024 16:59

Ta koalicja budzikowa rządząca w Gnieźnie jak i w kraju to wszystko sprzedaje,nic bodajże jeszcze NIE kupiła dla miasta czy powiatu!!!!! Pójdzie zapewne na wysokie premie i tak część pieniędzy zostanie stracona!! A co by tu jeszcze sprzedać ????

czytelnik
czytelnik
06/02/2024 09:23
Odpowiedź  wilk

A po co Miastu jakieś stare obiekty? Miasto ma być gospodarzem ładu, estetyki i porządku w każdej dziedzinie, a także zaspakajac potrzeby ludzi potrzebującym opieki. I na tym powinien skupić się prezydent że swoją ekipą czując się prawdziwym gospodarzem. Szkoda tylko, że często o tym zapomina.

wilk
wilk
10/02/2024 17:47
Odpowiedź  czytelnik

Niestety nie mamy gospodarza za prezydenta,tylko zwykłego politykiera wspierającego tylko kolesiów z postkomuny !! Ten obiekt wcale nie jest taki stary,można by z niego zrobić użytek i miasto miało by zapewniam zyski,tylko potrzeba trochę pomyśleć i mieć chęci,sprzedać to najprościej,nie potrzeba do tego jakieś GENIUSZA INTELEKTU,a przy okazji coś się……skapnie…..Jak traktują mieszkańców widać po dziurawych ulicach .chodnikach,najśmieszniejsze w tym,że pod nosem Zarządu Dróg,na Reymonta czy Słowackiego dziury jak ser szwajcarski,nie wspomnę już o mieście,obu osiedlach,bo tam to dopiero corrida!!

Shadow
Shadow
03/02/2024 09:53

Jedyne co powstaje w naszej wiosce to markety…

Marek ZYGMUNT
Marek ZYGMUNT
31/01/2024 18:53

Byliście kiedyś w Poznaniu na dworcu głównym ?! Podobny powstanie tutaj, po wyburzeniu tego co jeszcze teraz widzicie . Prawdopodobnie powstanie w tym miejscu wielki kompleks handlowy ze stacją szybkiego tramwaju gnieźnieńskiego na parterze. Tramwaj gnieźnieński połączy dzielnicę WINIARY z dworcem PKP. Stacja „TYSIĄCLECIE” będzie środkową stacją na jego trasie. Większą część tego nowego kompleksu handlowo -usługowego ma zająć market ogrodniczy „OBI”. Pozostałą część kompleksu ma zająć drugi już w Gnieźnie sklep sieci „ALDI”. Może być ?!

Paweł
Paweł
02/02/2024 07:01
Odpowiedź  Marek ZYGMUNT

I jeszcze jedna nitka metra🤣🤣widzę wyobraźnia na poziomie

Patryk
Patryk
03/02/2024 06:49
Odpowiedź  Marek ZYGMUNT

No i dobrze .przynajmniej cos ciekawego byłoby. Jestem za. Żyjemy w tak nudnym mieści. Same kościoły i emeryci.

Marek zet
05/02/2024 16:27
Odpowiedź  Patryk

Do Patryk , kiedyś też będziesz emerytem . A kogo to wina że mamy nudne miasto ? Może mieszkańców?

wilk
wilk
11/02/2024 16:03
Odpowiedź  Patryk

Dzbany i gimbusy również nie Patryk?

Obiektywny
Obiektywny
31/01/2024 14:02

Wszystko sprzedać za 4 lata nic nie będzie w Gnieźnie…© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.