|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Przy cmentarzu na ul. 17 Dywizji Piechoty powstały miejsca postojowe

17 dywizji piechoty

Zmotoryzowani mieszkańcy, chcący się udać na cmentarz św. Wawrzyńca, mogą korzystać już z zatoczki, którą wykonano przy ul. 17 Dywizji Piechoty.

Cmentarz w tej części miasta od lat czeka na uregulowanie miejsc postojowych od strony ul. 17 Dywizji Piechoty, gdzie swoje auta pozostawia wielu kierowców udających się na nekropolię. Zasadniczo miejsc postojowych wyznaczonych na tym odcinku nie ma, przez co nierzadko pojazdy stawiane są na chodniku po drugiej stronie ulicy, utrudniając tym samym przejście pieszym. Wielu też parkowało na poboczu drogi, który zasadniczo był miejscem przeznaczonym pod zieleń, choć już mocno rozjechanym.

W ostatnim czasie na odcinku pomiędzy Szkołą Podstawową nr 8 a bramą cmentarną wykonano prace polegające na wytyczeniu miejsc postojowych do parkowania równoległego wzdłuż ulicy. W sumie dzięki temu powstało kilkanaście miejsc dla samochodów. Choć samo wykonanie jest „budżetowe”, to jednak rozwiązanie ułatwia znacznie postawienie auta. Do w pełni bezpiecznego przejścia w kierunku nekropolii brakuje jednak jeszcze chodnika.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.