|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

PEC otrzyma grunt pod rozwój zakładu

PEC Gniezno

Nieruchomość o wartości prawie pół miliona złotych ma zostać przekazana na rzecz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zakład docelowo ma plany rozbudowy na tym terenie o kolejne elementy infrastruktury, usprawniającej funkcjonowanie spółki.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, na rzecz Miasta Gniezna w ramach darowizny przekazana zostanie nieruchomość przy ul. Spichrzowej o łącznej powierzchni ponad 0,5 hektara o wartości 480 tys. złotych. Grunty te, należące obecnie do Skarbu Państwa, na mocy zawartych w listopadzie obustronnych uzgodnień, mają służyć rozbudowie PEC.

Docelowo na tej nieruchomości, która zasadniczo pozostaje w gestii spółki PEC, planowany jest rozwój zakładu o nowe elementy infrastruktury, m.in. układ kogeneracji. Jest to rozwiązanie dalekosiężne, które pozwoli na wprowadzenie oszczędności w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i jednocześnie jest modelowym działaniem na rzecz ekologii.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wieslaw
Wieslaw
08/12/2022 12:52

Czy na tym przekazanym spółce PEC przez Miasto terenie, będzie sprzedawany ten tani węgiel po 2000 złotych za tonę. ? Kiedy on w końcu zostanie przywieziony z Gdańska do Gniezna ?

Sze
Sze
07/12/2022 20:06

Ostatnio zmierzyłem temperaturę ciepłej wody dostarczanej przez PEC. Wynik? 38°C ! Za co ja płacę? Za letnią wodę?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.