|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Miała dostać pieniądze. Użyła programu AnyDesk i straciła wszystkie oszczędności

32-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego tak bardzo zaufała telefonicznemu rozmówcy, że na „jego oczach” zalogowała się do konta bankowego. W efekcie straciła wszystkie oszczędności.

O sprawie informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Do jednej z mieszkanek naszego regionu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik firmy Binance, zajmującej się kryptowalutami.

– Zaoferował pomoc pomoc w wypłacie pieniędzy, które jego firma miała zarobić w pewnym okresie czasu w imieniu zgłaszającej. Sugerował, że na koncie kobiety jest spora ilość pieniędzy i aby je podjąć, musi dokonać identyfikacji. Miała to zrobić poprzez program AnyDesk (służącej do zdalnego sterowania systemem operacyjnym przez Internet), a następnie zalogować się do swojego banku. Kobieta podała wszystkie dane o które zapytał dzwoniący – informują policjanci. W efekcie wkrótce z konta kobiety zniknęły wszystkie jej pieniądze – w sumie 34 tysiące złotych.

– Pamiętajmy, by nie podawać żadnych danych, nie instalować dodatkowego oprogramowania i nie dokonywać przelewów pieniędzy. Czerwona lampka powinna nam się również zapalić, gdy w rozmowie telefonicznej słyszymy ewidentnie wschodnio brzmiący akcent. To najprawdopodobniej próba oszustwa – apelują policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.