|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

„Wyścigi słoni” na S5. Skończyło się na mandatach

źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńska drogówka przeprowadziła działania, mające na celu kontrolowanie zachowania kierowców pojazdów ciężarówek i autobusów.

Akcja prowadzona była w minioną środę 27 września, a podczas niej policjanci przeprowadzili 88 kontroli, z czego 69 dotyczyło ciężarówek.

– Wśród wymienionych kontroli 5 wykroczeń dotyczyło tzw. „wyścigu słoni”. Dla kierowców popełniających te wykroczenia skończyło się na 4 mandatach i 1 pouczeniu. Funkcjonariusze do działań wykorzystali nieoznakowany radiowóz – informuje KPP Gnieźnie, wskazując na przepis, który wprowadzono jakiś czas temu: – Nowe przepisy zabraniają kierującemu pojazdem o masie całkowitej powyżej 3,5 tony wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, chyba że pojazd ten porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej dla pojazdów ciężarowych obowiązującej na danej drodze.

Jak zaznaczono, naruszenie przez kierującego zakazu wyprzedzania pojazdu samochodowego na autostradzie i drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku jazdy grozi mandatem w wysokości 1000 zł. W przypadku popełnienia tego samego wykroczenia w ciągu dwóch lat (tzw. recydywy) kwota wzrasta do 2000 zł.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
01/10/2023 10:45

Ciężki transport powinien być przerzucony na tory.

Andrzej
Andrzej
30/09/2023 11:46

Trzeba to zwalczać będzie bezpiecznie!!!

Michu
01/10/2023 09:40
Odpowiedź  Andrzej

Zwlaszcza kiedy trzeba wyprzedzic osobowke bo na autostradzie tez jezdza po 70 km/h albo bedzie tak bezpiecznie jak inne pojazdy jadace po 257 km/h i gina niewinni ludzie…a ten burak andrzej spina sie o wyprzedzanie tirow..megagłąb z niego© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.