|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Chcieli pomóc córce, która spowodowała wypadek. Stracili oszczędności

Rozpaczliwy telefon odebrała jedna z mieszkanek – dzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę, która miała spowodować wypadek. W tę historię uwierzył także mąż seniorki.

69-letnia mieszkanka naszego powiatu odebrała telefon, w którym usłyszała głos zrozpaczonej kobiety. Ta przedstawiła się za jej córkę, która tłumaczyła jej przez łzy, iż potrąciła kobietę w ciąży. Na poczet kaucji, aby jej nie zatrzymywać, potrzebowała pieniędzy.

– Płakała i błagała o pomoc i przekazanie pieniędzy na poczet kaucji. Następnie przekazała słuchawkę mężczyźnie, który podawał się za policjanta. Mężczyzna powtórzył, że doszło do wypadku i potrzebne są pieniądze na załatwienie sprawy. Pokrzywdzona i przebywający w mieszkaniu jej mąż zgodzili się na przekazanie oszczędności w wysokości 10 tysięcy złotych. Mężczyzna poinformował, że po pieniądze przyjdzie zgłosi się inny „policjant” – informuje KPP Gniezno.

Kiedy mężczyzna się rozłączył, po kilku minutach u drzwi pojawił się osobnik w średnim wieku, któremu przekazano całą gotówkę. Dopiero po jego odejściu małżeństwo skontaktowało się z prawdziwą córką. Wkrótce też zrozumieli, że padli ofiarą oszustów.

– Gdy dzwoni rzekomy zapłakany wnuk, córka czy inny członek rodziny i opowiada historię, która kończy się prośbą o pieniądze. Uważajmy, to może być oszustwo. W takiej sytuacji trzeba natychmiast rozłączyć rozmowę – przypominają policjanci.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szofer
szofer
22/01/2024 20:47

Poziom intelektualny Polaków jest jak widać poniżej wszelkiej krytyki. Portal RankingRoyals opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych ranking, z którego można się dowiedzieć, które narodowości mają największy iloraz inteligencji. Zestawienie obejmuje 40 krajów i bazuje na 1 595 983 wynikach testu na inteligencję z całego świata, przeprowadzonego w 2022 roku. Badanie miało na celu zmierzenie poziomu inteligencji i potencjału intelektualnego.
Zestawienie krajów z najwyższym IQ otwierają kraje z Azji. Gdzie na liście plasuje się Polska? Wyniki nie są zbyt satysfakcjonujące. Nasz kraj jest dopiero w czwartej dziesiątce na 38. miejscu, a za nim są Słowacja i Armenia. Według raportu średni iloraz inteligencji wśród Polaków wynosi 98,66. Polską w zestawieniu wyprzedziły między innymi kraje, takie jak: Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Serbia, Belgia czy Indie. Analizując te wyniki nie nalezy się dziwic wynikom ostatnich wyborów w Polsce.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.