|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Tragiczny pożar w centrum miasta. Dwie osoby nie żyją

Nie udało się uratować życia dwóch osób, które były poszkodowane w wyniku pożaru, jaki wybuchł w bloku przy ul. Czystej w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia, około godziny 4:40. To wówczas służby zostały powiadomione o zadymieniu, jakie występowało na klatce schodowej bloku stojącego przy ul. Czystej. Na miejsce skierowano trzy zastępy JRG Gniezno.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano silne zadymienie na klatce schodowej. W rozpoznaniu ustalono, że pożar ma miejsce w jednym z mieszkań na parterze. Rota zabezpieczona w aparaty weszła do pomieszczenia objętego pożarem i tam w drzwiach zastano dwie osoby nieprzytomne, które natychmiast ewakuowano i udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy, ale niestety w wyniku tego zdarzenia, po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego stwierdzono zgon tych osób – przekazał mł. bryg. Łukasz Michalak, zastępca komendanta powiatowego PSP Gniezno.

Nieoficjalnie wiadomo, że zmarli to kobieta i mężczyzna w starszym wieku. Sam pożar objął tylko niewielką część mieszkania, a ofiary prawdopodobnie zatruły się dymem. Wiadomo też, że już wcześniej w tym samym miejscu dochodziło do interwencji straży pożarnych.

Na czas działań przejazd ul. Czystą został zablokowany. O zdarzeniu powiadomiona została policja oraz prokurator, którzy będą wykonywać dalsze czynności w tej sprawie.

Aktualizacja, godzina 8:10. Jak informuje KPP Gniezno, zmarłe osoby to 69-letni mężczyzna i 72-letnia kobieta. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lulu
Lulu
26/01/2024 19:22

Dla tej kobiety to może i lepiej już nie wegetuje, przykra sprawa wyrazy współczucia Dla 3 synów 😮‍💨© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.