|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Od ponad roku znęcał się nad żoną. 48-latek trafił do aresztu

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie obywatel Białorusi, który został zatrzymany i jest podejrzany o pobicie i znęcanie się nad żoną.

W miniony piątek 1 marca br. dyżurny w KPP Gniezno otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta jest awantura. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny, który po dotarciu na miejscu zastał 48-letniego mężczyznę oraz jego żonę.

Mężczyzna poinformował mundurowych, że interwencja nie jest potrzebna, ponieważ do żadnej awantury nie doszło, a jego żona się przewróciła. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca nie mówił prawdy, mogło dojść do pobicia, tym bardziej, że skarżyła się na silny ból w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzona ze złamaniem kilku żeber trafiła do szpitala. 48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Jak dodała, badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna, obywatel Białorusi, był trzeźwy.

– Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta od 2022 roku znosiła wyzwiska, szarpanie, popychanie oraz bicie i groźby pozbawienia życia. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad osobą najbliższą i naruszenia nietykalności cielesnej – dodała.

Na wniosek policji oraz prokuratora, Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował się zatrzymać 48-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

– Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej – apelują policjanci informując dodatkowo, że w 20223 roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego zastosowano 6 aresztów tymczasowych wobec sprawców przemocy domowej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.