|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Poranne, masowe kontrole trzeźwości. „Wynik zaskoczył”

źródło: KPP Gniezno

W pierwszy poranek po długim weekendzie policjanci drogówki przeprowadzili działania na terenie gminy Witkowo, sprawdzając trzeźwość tamtejszych kierowców.

3 czerwca od wczesnych godzin funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości prawie 1 500 kierowców w krótkim czasie.

Wynik dzisiejszej akcji „Trzeźwy poranek” w Witkowie zaskoczył policjantów – przekazano i dalej dodano: – Bilans policyjnej kontroli trzeźwości to 3 nietrzeźwych kierujących, 2 kierowców po spożyciu alkoholu i 2 rowerzystów, którzy byli pod działaniem alkoholu – poinformowała KPP Gniezno po kilku godzinach działań.

Policjanci przyzwyczaili już, że tego typu działania są prowadzone często po weekendach, ale nigdy nie jest znany rejon ich działania. – Podobne kontrole mundurowi organizują regularnie. Mają one za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia o wysokim prawdopodobieństwie kontroli. Wszystko po to, aby nietrzeźwych kierowców na naszych drogach było jak najmniej – informują.

Jak dalej dodają policjanci, przyłapani kierowcy w różny sposób usiłują się usprawiedliwiać: – Częstym tłumaczeniem osób zatrzymanych do porannych kontroli jest argument, że piły alkohol dzień wcześniej. Takiego usprawiedliwienia szukają kierowcy, tłumacząc w ten sposób wynik badania policyjnego alkomatu. Takie argumenty nigdy policjantów nie przekonają, bo przecież u każdego kierowcy, u którego stężenie alkoholu w organizmie przekracza dopuszczalne normy, zdolności psychofizyczne są na dużo niższym poziomie aniżeli w przypadku trzeźwej osoby.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.