|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Chciał ukraść alkohol o wartości 30 złotych, a skończył z mandatem 500 złotych

Kradzież sklepowa może nie popłacać, o czym przekonują się kolejni przyłapani na terenie Gniezna złodzieje.

Nie we wszystkich przypadkach sprawców kradzieży szuka się po fakcie, publikując nagrania z monitoringu. W wielu uchwyconych na gorącym uczynku sytuacjach do sprawców wzywana jest policja, a w miniony piątek były dwie tego typu, o których poinformowała dzisiaj KPP Gniezno.

– W dniu 14 czerwca 2024 roku około godziny 8:00 pracownicy marketu mieszczącego się przy ulicy Myśliwieckiej poinformowali policjantów z Komendy Powiatowej Policji o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej alkoholu o wartości 28,50 zł. Skierowani na miejsce funkcjonariusze za to wykroczenie ukarali zastałego na miejscu 47-latka z Gniezna mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 złotych – informują policjanci dodając, że towar wrócił do dalszej sprzedaży.

Tego samego dnia, ale trzy godziny później, funkcjonariusze zostali wezwani do innego sklepu – tym razem marketu przy ul. Roosevelta, gdzie doszło do kradzieży artykułów spożywczych o wartości 50 złotych. – Również w tym przypadku sprawca, 52-latek z Gniezna został ukarany mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 złotych – informują.

Jak dodają policjanci, monitoring w wielu przypadkach często ułatwia wychwycenie kradzieży na terenie sklepu, a w takim przypadku sprawca musi się liczyć z karą znacznie większą, niż wartość zabranego towaru.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.