|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Inauguracja questu – „Gniezno, którego nie znacie”

W najbliższy poniedziałek zainaugurowany zostanie pierwszy quest na terenie Gniezna. Jego uczestnicy będą mogli przejść się szlakiem historii miasta, niekoniecznie związanym z katedrą czy królami, ale innymi dziejami Pierwszej Stolicy.

Quest to gra terenowa z elementem poszukiwania skarbu. Wierszowane wskazówki prowadzą uczestników trasą, która nie znajdzie się w programie innych wycieczek. W ramach tego pierwszego questu, który stworzono dla Gniezna, nie odwiedza się katedry, muzeum, a więc standardowych punktów każdej wycieczki. Tym razem to forma krótkiego spaceru, które ma dodatkowo opowiedzieć coś ciekawego o samym mieście.

Przejście questu zajmie około 45 minut spacerem. Rozwiązanie wszystkich zagadek sprawia, że dociera się do skrzyni skarbów, gdzie można podbić pamiątkową pieczęć na ulotce. Tam też można wpisać się do księgi questowiczów, opisując swoje wrażenia ze spaceru.

Ulotkę questową będzie można pobrać ze strony internetowej Wielkopolskich Questów lub znaleźć w Informacji Turystycznej na ul. Chrobrego 40/41. Tam też 23 stycznia o godzinie 12 quest zostanie zainaugurowany.

Uwaga! Pierwsze 10 osób, które 23 stycznia ukończą trasę questu (rozwiążą zagadki, poznają kod, odnajdą skrzynię skarbów, podbiją pieczęć na ulotce) do godziny 14:30 otrzymają drobne upominki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.