|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Zbliżenia: O fotografii w cztery oczy z Władysławem Nielipińskim

Zapraszamy na spotkanie z Władysławem Nilipińskim, które będzie poświęcone tematyce fotografii i fotografów – tych najważniejszych, którzy działali na terenie Gniezna w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

W piątek, 19 maja, o godzinie 17:00, w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I w cyklu “Zbliżenia” odbędzie się spotkanie z Władysławem Nielipińskim poświęcone najważniejszym gnieźnieńskim fotografom, którzy działali w naszym mieście od roku 1945 do roku 2010. Spotkanie przygotował i poprowadzi Krzysztof Szymoniak.

Rozmowa i prezentacja zdjęć spowodują, że będzie można poznać, często już zapomnianą, twórczość fotograficzną m.in. Stanisława Kubackiego, Kazimierza Koniecznego, Alfreda Szłapczyńskiego, Antoniego Jeśmontowicza, Macieja Frankowskiego, Janusza Chlasty, Jerzego Andrzejewskiego, Mirosława Skrzypkowskiego, Zdzisława Stoltmana, Henryka Maćkowiaka, Aleksandra Matczyńskiego, Jerzego Sieczkowskiego, Mariusza Stachowiaka i Anny Farman. Zapraszamy! Partnerem wydarzenia jest Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.