|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Fantasmagoria przedstawia jurorów konwentowego konkursu cosplay

Edyta Kowalska foto – Alicja Dębek Fotografia

Od wielu lat sztandarowym punktem Konwentu Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie jest konkurs cosplay. Cosplay – czyli projektowanie i wykonywanie strojów ulubionych postaci z gier, filmów i animacji to coraz popularniejsze hobby w Polsce. Wymaga nie tylko samozaparcia, cierpliwości i umiejętności manualnych, ale także zdolności scenicznych. Gotowe stroje prezentuje się bowiem na specjalnym pokazie przed konkursowym jury.

A uczestników konkursu cosplay, który odbędzie się już 15 lipca w budynku II LO w Gnieźnie oceniać w tym roku będą:

  • Cyprian Perepeczo – Cyperian Workshop. Zajmuje się cosplayem już od 8 lat. Specjalizuje się w wielu technikach – od szycia, poprzez tworzenie pancerzy, a na modelowaniu 3D czy pracy ze skórą skończywszy. Do tego współpracuje z wieloma firmami z branży gier komputerowych.
  • Edyta Kowalska – Ethlaine. To cosplayerka, która zajmuje się tworzeniem kostiumów od kilku lat. Specjalizuje się w szyciu, ale jej warsztat jest zróżnicowany. Na co dzień pracuje w muzeum z kostiumami i rekwizytami z planów filmowych. Jest także oficjalną ambasadorką marki Tomb Raider.
  • Paulina Lewandowska. Jest instruktorką i choreografką grupy tanecznej „No name” i jedną z tancerek grupy salsowej „Los Locos”. Z MOKiem związana jest od 2000 roku. W 2006 roku ukończyła pierwszy w historii Polski kwalifikacyjny kurs dla instruktorów tańca jazzowego w Warszawie, pod kierunkiem Piotra Galińskiego i Iwony Pavlović. Paulina to jurorka – weteranka. Jest z Fantasmagorią od początku organizacji konkursów cosplay.
  • Agnieszka Pelczyk. Lubi bawić się z różnymi materiałami i odkrywać nowe techniki, a najfajniejszą rzeczą w tym wszystkim jest dla niej to, jak bardzo kreatywnie można podejść do wykonania stroju. Uwielbia zaskakiwać (nawet samą siebie) użytymi materiałami, np. ma na swoim koncie biżuterię stworzoną za pomocą żelu UV do paznokci, bombki choinkowe czy obrożę dla psa jako przerobione elementy w gotowym stroju. Jej przygoda z cosplayem zaczęła się prawie 10 lat temu, kiedy odwiedziła swój pierwszy konwent i podziwiała stroje innych, powtarzając sobie „ja też tak chcę!”. Zawsze była to dla niej przede wszystkim zabawa i okazja do twórczego wyżycia się. W stroju disneyowskiej Cruelli de Vil zdobyła nagrodę główną podczas konkursu cosplay na 12. Konwencie Fantastyki Fantasmagoria. A że tradycją gnieźnieńskiego konwentu jest, że zwycięzca / zwyciężczyni konkursu cosplay zasila skład jury podczas jego kolejnej edycji, jej obecność jest w tym roku nieodzowna.

Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć konkurs zachęcamy do darmowej rejestracji w celu otrzymania wejściówki: https://fantasmagoria.gniezno.pl/13-fantasmagoria/

Organizatorami wydarzenia, które już między 14 a 16 lipca odbędzie się w II LO w Gnieźnie są: Stowarzyszenie Fantasmagoria, II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki, Miejski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Wstęp wolny, po uprzedniej rejestracji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.