|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Pożegnanie lata w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

Zapraszamy w najbliższą niedzielę do dużego skansenu w Wielkopolskim Parku Etnograficznym na wydarzenie pn. „Pożegnanie lata”.

„Pożegnanie lata” to swoista inscenizacja rzemiosł, rękodzieła i zajęć gospodarskich odbywająca się w muzealnych obejściach i wnętrzach – domach i warsztatach. Zgodnie z nadchodzącą jesienią, prezentowane prace związane będą z obróbką plonów i zabezpieczeniem zapasów koniecznych do przetrwania zimy i następnego roku. Będzie można uczestniczyć w pracach przy zbiórce chmielu, zobaczyć obróbkę zbóż i lnu. Ponadto obserwować gospodynie przy codziennych oraz sezonowych zajęciach (przygotowywanie rozmaitych potraw i przetworów w oparciu o tradycyjne przepisy).

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 10 września 2023 r. od godziny 10.00 do 17.00. Na scenie na nawisu wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Siekieracy”, Kramska Kapela Podwórkowa, Kapela Towarzyska

Cena biletów: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł, bezpłatny – dzieci do lat 7. Trwa sprzedaż biletów on-line!

sklep.lednicamuzeum.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.