|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Obóz ćwiczebny Wojsk Wielkopolskich w Dziekanowicach

kadr z nagrania / źródło: WPE Dziekanowice

W niedzielę zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach na wydarzenie plenerowe „Obóz ćwiczebny Wojsk Wielkopolskich”.

Znaczenie sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży w przededniu odzyskania Niepodległości było niezwykle ważne. Tężyzna fizyczna była równie ważnym elementem co patriotyzm.

Nie dziwi więc zatem, że zarówno w roku 1919 i 1920 i co oczywiste również latach późniejszych zawody sportowe wszelkiego rodzaju były niezwykle popularne. Sport stanowił również formę utrzymania dyscypliny wśród żołnierzy oraz był elementem kształtującym morale. Szczególnie dużą popularnością cieszyły się konkurencje lekkoatletyczne a także piłka nożna. Do naszych czasów zachowały się liczne relacje i sprawozdania z zawodów umieszczane w prasie codziennej. W niedzielę 17 września rozegrane zostaną II Wojskowe Igrzyska Sportowe.

Wydarzenie odbędzie się 17 września 2023 r. w godzinach od 12.00 do 17.00. Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł, bezpłatny – dzieci do lat 7. Uwaga! Ruszyła sprzedaż biletów on-linesklep.lednicamuzeum.pl

Współorganizator: SRH 3. Bastion Grolman.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.