|  MN (opr)  |  1 komentarz

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” – koncert muzyki włoskiej

Zapraszamy na magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – wspólnie odtworzą atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo.

Wiadomo, że najpiękniejsza jest muzyka włoska – nie tylko opery Gioacchina Rossiniego, Giuseppe Verdiego czy Giacoma Pucciniego, ale też utwory z repertuaru Adriana Celentano, Al Bano, Andrei Bocellego, Drupiego (a to zaledwie początek alfabetu!). Muzyka włoska to także Festiwal w San Remo, którego złoty okres przypadł na lata 60. i 70., zaś niejedna gwiazda rozbłysła na tamtejszym niebie, rozpoczynając swoją karierę na brzegu Morza Śródziemnego: Toto Cutugno, zespół Il Volo… no ale czyż można się dziwić, że takie melodie powstają pod słońcem Toskanii, na falach laguny weneckiej, w cieniu Koloseum, pośród zaułków Neapolu?

I my też chcemy zaprosić Państwa na ten magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii. Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando”, „Felicità”, „Miserere”, „Parole, parole”, z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore”. A zatem – startujemy do Italii.

Koncert „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” to ponad 50 osób na scenie: soliści, chór, balet, orkiestra. Koncert odbędzie się w czwartek 12 października o godzinie 19 w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie. Bilety są dostępne na stronie kupbilecik.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
meloman
meloman
23/09/2023 18:40

A konkretnie kim są wykonawcy?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.