|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Latawce zakołysały na nieboskłonie

Wielu gnieźnian przybyło w sobotnie popołudnie na Plac św. Wojciecha, gdzie odbyła się kolejna edycja Święta Latawca, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.

To wydarzenie było widać z daleka – wszystko za sprawą unoszących się na wiejącym dziś wietrze latawców, który wspomagał ich właścicieli w wyprowadzaniu ich ku górze. Na zaproszenie MOK-u odpowiedziało wielu mieszkańców, którzy postanowili przybyć na miejsce z kupionymi lub własnoręcznie zrobionymi drachami, jak to się lokalnie mówi na te lekkie konstrukcje. 

Na miejscu nie zabrakło także instruktorów MOK-u, którzy pomagali tworzyć swoje projekty latawców z przygotowanych wcześniej materiałów. Obecni byli także przedstawiciele Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy oraz odbywały się różne występy artystyczne.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.